Yılbaşı Süsleri

2
1903

Kış saati noel zamanını bizlere hatırlatıyor. Evlerinizde benzersiz ve unutulmaz yılbaşı partisi vermek istiyorsanız sizin için seçtiğimiz, yılbaşı süsleri hoşunuza gidebilir. Üstelik bu yılbaşı süslerini kendiniz yapabilirsiniz. Bu yılbaşı süslerini yapmak için özel aletler ve malzemeler gerekli değildir. Sadece basit araç ve ekipmanlarla sizde bu süsleri yapabilirsiniz.

Kağıt Parçalarından Yılbaşı Ağacı

yilbasi-susleri

Kullanmadığınız kitap sayfalarından yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler, atmayı düşündüğünüz bir kitap, istediğiniz uzunlukta bir sopa ve boş saksı. Kitap sayfalarını gelişi güzel yırtın ve kağıtları sopadan geçirin. Sopanın en tepesine istediğiniz bir süs asabilirsiniz. Yılbaşı ağacınız hazır istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Kozalaklardan Kapı Süsü

yilbasi-susleri-1

Kozalaklardan kapı süsü yapabilir ve misafirlerinizi şık bir sunumla karşılayabilirsiniz. Çam kozalakları, beyaz sprey boya, ahşap çelenk ve tutkal. Çam kozalaklarını tutkal ile ahşap çelenk üzerine yapıştırın. Kozalakların üstüne küçük oyuncaklar yapıştırabilirsiniz. Sprey boya ile kozalakları boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra çelenk hazır, kapınıza asabilirsiniz.

Kar Küresi

DIY with the Sweetest Occasion

Bu yılbaşında kar küresini satın almak yerine kendiniz yapabilirsiniz. Kapaklı temiz cam kavanoz, su, gliserin, kum kağıdı, tutkal ve küçük minyatür çam ağacı. Cam kavanozun içerisine su doldurun ve gliserinden ufak ufak damlalar ekleyin. Kapağa tutkal ile minyatür çam ağacını yapıştırın ve kuruması için bekleyin. Kuruduktan sonra kapağı kapatın ve cam kavanozu ters çevirin.

Noel Mumluk

yilbasi-susleri-3

Noelde masanız için mumluklar yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, cam kavanoz, epsom tuzu, mum, tutkal ve fırça. Cam kavanozu fırça ile tutkal yapın ve tutkal kurumadan epsom tuzunu serpin. İçerisine istediğiniz büyüklükte mum koyun ve masanızda kullanıma hazırdır. Soldaki şekildeki gibi çizgi çizgi olmasını istiyorsanız tutkal yapmadan önce istediğiniz aralıklarda bantları cam kavanoza yapıştırın. Fırça ile cam kavanozu tutkal yapın ve epsom tuzlarını serpin. Tutkal kurumadan bandı kaldırın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra içerisine biraz epsom tuz koyun ve ortasına istediğiniz büyüklükte mumu yerleştirin. Noel mumluklar kullanıma hazırdır. İstediğiniz yerde dekore edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Kar küresi ve kozalaktan kapı süsü harika gözüküyor. Yılbaşına daha çok var yeni geçti diğeri ama ben seneye bunları yaparım. Çok beğendim, hatta kar küresi için kışı beklemeye gerek yok hemen yaparım ben bunu 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz