Yumurta Kabukları İle Dekorasyon

2
355

Merhaba arkadaşlar,

Bugün daha çok kahvaltıda tükettiğimiz bol proteinli yumurtaların kabukları kullanılarak elde edilen dekorasyon örneklerini göreceğiz. Şirin, sevimli ve renkli yumurta kabukları eminim hepinizin hoşuna gidecek. Sizleri daha fazla merak ettirmeden seçtiğimiz modellere göz atalım isterseniz.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon

Yumurta kabukları ile minik çiçek vazoları.Yumurtaları kırarken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Yumurtasını boşaltın hafif suyla içini çalkalayın ve dekoratif bir tabağa alt kısmını tutkal yaparak yapıştırın. İçerisine bahar çiçeklerinden koyarak şekildeki gibi yemek masanızda dekore edebilirsiniz.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-1

Yumurta kabuklarını ve karton kolisini kullanarak şirin küçük saksılar yapabilirsiniz. Yumurtaların içini boşaltıyoruz içerisine bitkilerimizi dikip toprak dolduruyoruz. Koliye diziyoruz ve bu şirin saksıları dekore ediyoruz.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-2

Bu proje için ihtiyacımız olan malzemeler, yumurta, orta boy renkli çiçekler, pvc boru, küçük el testeresi, cam boncuk, tutkal ve kurutulmuş yosun. PVC boruyu yumurtaların zeminde durması için altlık olarak kullanacağız.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-3

Öncelikle yumurtanın sivri kısımından küçük bir çatlak açarak içini boşaltıyoruz. PVC borudan küçük daireler kesiyoruz ve tutkal ile son şekildeki gibi yumurtanın altına yapıştırıyoruz. Tutkal kuruduktan sonra yumurtanın hafif durmaması için içerisine bir tane cam boncuk atıyoruz. Cam boncuklar yumurtanın zeminde daha sağlam durmasını sağlayacaktır. İçerisine seçtiğimiz çiçekleri koyuyoruz ve kurutulmuş yosunlarla doldurup dekore ediyoruz.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-4

Yumurta kabuklarının yarısını boyayarak, makrome ile duvara asabilir, renkli bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Yumurtaların içerisini boşaltın istediğiniz renklerde yarısını boyayın. Boya kurduktan sonra içerisine çiçeklerinizi ekip kum ile doldurup makrome ile duvara asın.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-5Yumurta kabuklarını akrilik boya ile bahar renklerine boyuyoruz ve seçtiğimiz hatta evimizde bulunan kullanabileceğimiz uygun altlıklar seçerek dekore ediyoruz. Örneğin boyayıp çiçekler ektiğiniz bu şirin saksılara altlık olarak sarımsak döveceklerini kullanabilirsiniz.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-6

Yada yumurta saksılarınızı gümüş takımlarınıza koyarak şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-7

Tabi ki yumurta kabuklarına sadece bitkiler ekmiyoruz. Dilerseniz onları mumluk olarak şekildeki gibi kullanabilirsiniz. Tercih sizlere kalmış inceleyin seçin ve deneyin.

yumurta-kabugu-ile-dekorasyon-8

Karton kek standı, her katta renkli yumurtalar ve içerisinde sevimli oyuncaklar. Bu projeyi çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirerek yapabilirsiniz. Öncelikle kartondan kek standı yapmanız gerekiyor. Sonrasında yumurtaları boyayıp yan, dik istediğiniz şekillerde kartona tutkal ile yapıştırmanız gerekiyor. İçerisine de sevimli oyuncaklar koyduğunuzda dekorasyon için hazırdır. Seçtiğimiz projeler bu kadar keyifli günler diliyorum herkese 🙂

2 YORUMLAR

  1. Ay inanmıyorum makrome ile asmışsınız bir de 😀 Çok çok sevimli olmuş mini mini tasarımlar hepsi. Çiçek ekme fikri gerçekten hoş, hem rengarenk hem de atmamış değerlendirmiş oluruz 🙂 Çok teşekkür ederim

    • Merhaba Tutku Hanım, yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Yumurta kabukları ile yapılabilecek çok farklı dekorasyon önerileri var gerçekten ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz