Yuvarlak Pencere İçin Perde Modelleri

0
935
uzun yuvarlak perde
uzun yuvarlak perde

Dekorasyon insanlara farklı tercihler yapması yönünde uyarılarda bulunur. Kimi insanlar evinin dış görüşünü daha düz bir şekilde seçerken kimileri daha farklı tercihler de bulunur. Bilindik düz pencerelerin aksine yuvarlak pencereler de son zamanlarda öne çıkıyor. Artık yeni nesil ev mimarilerinde yuvarlak pencerelerin sıklıkla kullanıldığına şahit oluyoruz. Yuvarlak pencereler için insanlar kolaylıkla perde bulamayacağını vs. düşünebiliyor. Yuvarlak pencere için perde modelleri mevcut.

yuvarlak pencere perde modelleri
yuvarlak pencere perde modelleri

Yuvarlak pencereler için perde modelleri arasında çok şık modeller mevcut. Özellikle düz pencerelerde uygulanamayan farklı modellemeler, yuvarlak pencereler aracılığıyla uygulanabiliyor. Bu yüzden dekorasyon açısından farklılık yaratmak isteyenler yuvarlak pencere için perde modelleri ile bu farkı kolaylıkla yaratabileceklerdir.

Yuvarlak pencerelerin dekorasyon açısından bir avantajı da şık duruşudur. Çok iyi bir şekilde dizayn edilen yuvarlak pencereler, uygun perde modelleri ile birbirini tamamlayan bir görüntü sağlıyor. Eğer evinizdeki pencereleri yuvarlak yapmayı düşünüyorsanız dediğimiz gibi endişelenmeyin, birbirinden şık perde modelleri ile pencereniz açık kalmayacak!

Sade Modeller

Sadelik kimi insanlar için vazgeçilmez olabiliyor. Hayatının her alanında sadeliği uygulamak isteyen insanlar için de aynı doğrultuda sade modeller mevcut. Bu sade modeller ile yuvarlak pencereler dekorasyon açısından da sade fakat geçerli bir not almayı başarabiliyor. Yuvarlak pencere için perde modelleri arasında yer alan sade modellerin bir avantajı da fiyat olarak uygunluk taşıyor olması diyebiliriz.

yuvarlak perde
yuvarlak perde

Bu tarz modeller özellikle sadeliği sevenler tarafından tercih ediliyor. Pencereyi tam olarak kapatan ve hafiften de nostalji sağlayan bu modelde öne çıkan bir diğer özellik saray perdelerine benzemesidir. Fiyat olarak cüzi miktarda olması da tercih edilebilir kılıyor. Işığı tam olarak muhafaza ederken, evinize de güzellik katmayı başaracak bir perde diyebiliriz.

yarı yuvarlak perde
yarı yuvarlak perde

Yarı yuvarlak pencereye sahipseniz böyle bir modeli düşünebilirsiniz. Bu modelde de klasikliğin öne çıktığını görüyoruz. Geleneksellik o kadar iyi bir şekilde yansıtılmış ki, kumaşın kalitesi de gelenekselliği layıkıyla yansıtıyor. Ayrıca evin boyasına uygun bir şekilde seçildiği de göze çarpmıyor değil.

Eğer tercihinizi geleneksellikten, klasikten yana yapmak istiyorsanız böyle sade modelleri tercih etmelisiniz. Hem renk olarak göz yormuyor hem de hedeflediği şeyi tam olarak yansıtıyor diyebiliriz. Evinizde gelenekselliği hâkim kılıp, dekorasyon açısından nostaljiyi evinize hâkim kılabilirsiniz.

Cam Kapılar için Perde

yuvarlak pencere perdeleri
yuvarlak pencere perdeleri

Sadece pencereleriniz ile kalmayıp cam kapılarınıza da böyle modeller uygulayabilirsiniz. Tavana asılmış perde aparatı ile uzun perdeler gerçekten klasikliği ve modernliği bir arada taşıyor diyebiliriz. Kendinizi modern bir sarayda hissedeceksiniz.

Cam kapınızın gösterişsizliğini de kapayıp gösteriş katacaktır. Dekorasyon açısından boşlukları kolaylıkla doldurabileceğiniz bir model ile karşı karşıyasınız. Eğer cam kapılarınız varsa böyle bir modeli tercih etmemek için de herhangi bir sebebiniz yok diyebiliriz. Tam tersi tercih etmek için birçok sebebiniz var.

Modern Yuvarlak Pencere için Yuvarlak Perdeler                     

Yuvarlak pencere için perde modelleri arasında yer alan modern perdeler, geleneksellik karşıtı olanlar için uygun bir model olabilir. Artık geleneksellik klişesini yıkıp yerine daha modern dekorasyon anlayışlarını evinde hâkim kılmak isteyenler oluyor. Siz de eğer bu kişiler arasındaysanız yuvarlak pencereleriniz için modern perdelerden yana tercih yapmalısınız.

modern yuvarlak perdeler
modern yuvarlak perdeler

Model her ne kadar uzaktan bakılınca klasik gibi dursa da öyle değil. Üzerindeki işlemeler sadeliği perdenin üzerinden atarken, kenarlarındaki el işi işlemeler de gerçek bir kalite sunuyor. Yanlarından perdeyi tutan tutacaklar ile perdenin gerçek bir emek ürünü olduğu ortada. Rengiyle de modern mimariyi çağrıştıran bu model, modernliği sevenler tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

uzun yuvarlak perde
uzun yuvarlak perde

Çatı katınız varsa ve pencereleri büyükse modern bir görüntü sağlayan bu perde modelini tercih etmeniz çok uygun olacaktır. Oldukça iyi bir şekilde pencereyi kapatan bu modelde göze çarpan perdelerin sanatsal bir görüntü ortaya çıkartması olmuş. Bu tarz perdeler de geleneksel modellerin karşısında sıklıkla tercih edilebiliyor.

Evinizde farklı tercihler yapmak istiyorsanız böyle bir modeli kesinlikle uygulamalısınız. Farklı tercihler yapmak bazen çok iyi sonuçlar verebiliyor. Bu tarz perdeler de farklıyı sevenler için fark yaratmak için var!

yuvarlak pencere perde modeli
yuvarlak pencere perde modeli

Hem düz hem de yuvarlak bir pencereye sahipseniz böyle bir model ihtiyacınızı giderecektir. Duvar ve halı rengiyle gayet uyumlu olan, klasik modernliği taşıyan bu modeli tercih edebilirsiniz. Uyum sağlamak isteyenler için gayet iyi bir model. Evinizde karşıt modelleri bir arada kullanabilirsiniz. Hem yuvarlak perde hem de düz bir perde kullanıp en farklı dekorasyonu evinize hâkim kılmanız mümkün.

Eğimli Perde

eğimli perde
eğimli perde

Kahverengi perdelerin açık tonları modernliği simgeliyor. Evinde modernliği dekorasyonel açıdan yakalamak isteyenler için tasarlanmış bu perde modelini tercih edebilirsiniz. Hafiften eğimli olan perdeler için oldukça uygun bir şekilde tasarlanmış. Ayrıca açık tonlarla evinizi kapatmak yerine tam tersi açacak…

Perdeler genelde evi kapatma işlevi gördüğünden pek önemsenmez fakat dekorasyon açısından çok önemli. Eğer perde evinizin iç açıcı tasarımını gölgeliyorsa dekorasyon açısından çok büyük olumsuzluklara sahiptir. Bu yüzden hem evinizi kapatacak hem de içini de açacak perdeleri tercih etmeniz önemli.

Neden Yuvarlak Pencere için Yuvarlak Perde?

Yuvarlak pencere tercih etmeniz için birçok sebep bulunduğundan bahsettik. En önemli sebebi evinizde yakaladığı harika uyum diyebiliriz. Evinizde eğer sade bir dekorasyon anlayışı tercih ettiyseniz sade modeller ile harikalar yaratabilirken, aynı şeyi modern perde modelleri ile de yakalayabiliyorsunuz.

neden yuvarlak perde
neden yuvarlak perde

Yuvarlak pencere için perde modelleri arasında diğer perdelere göre oldukça farklı modeller mevcut olduğundan bahsettik. Bu modeller düz olmamasının yanı sıra tutacakları, üstten ya da yandan oluyor ve bunlar bile çok kaliteli bir şekilde dizayn ediliyor. Böylelikle perdeniz sadece asılı olarak kalmıyor, aynı zamanda duruş olarak da gerçek bir sanatsallık sağlıyor.

Evinizi küçük bir saray olarak düşünüyorsanız eğer ve bu yönde tercih yapmak istiyorsanız yapacağınız şey belli. Yuvarlak bir pencere tasarımı uygulayacaksınız ve yuvarlak bir perde düşüneceksiniz. Eğer böyle bir anlayışı evinize hâkim kılarsanız birçok yönden avantajlar yakalayacaksınız. O avantajlardan birisi de mobilyalarınızın uyumu olacaktır kesinlikle.

Saray-vari dekorasyon anlayışında mobilyalar oldukça iyi bir şekilde uyum sağlarken, duvar renginiz de buna uygun olursa, yuvarlak perdeler o zaman oldukça anlamlı bir hal alacaktır. Yuvarlak pencere için perde modelleri denilince herkes çaresizlik sezse de aslında çarenin tükenmediği bir kategori diyebiliriz.

Farklılıktan Korkmayın

Dekorasyonda farklılıktan korkmanıza hiç gerek yok. Ülkemizde farklılığı sevmek yerine herkes daha bilindik, daha geleneksel dekorasyon anlayışlarını evlerine hâkim kılabiliyor. Bunun önüne geçmek için farklı dekorasyon anlayışlarını uygulamak gerekiyor. Farklılıktan asla korkmayın ve evinizde her zaman farklılığı tercih edin. Böylelikle dekorasyon açısından önemli avantajları yakalayabilirken, tabuları da yıkmış olacaksınız.

yuvarlak pencere modelleri
yuvarlak pencere modelleri

Evinizde farklılığı yakalayarak oldukça iyi işler çıkaranlar mevcut. Yuvarlak pencere için perde modelleri ile farklılığı yakalamanız oldukça kolay. Yuvarlak bir pencere ve yuvarlak bir perde ile farklılığı yakalarken, evinize gelenlerin de dikkatini çekebileceksiniz. Aynı doğrultuda mobilya ve duvar boyası ile dekorasyonda birbirini tamamlayan bir anlayış ortaya çıkartıp, farklılığın nimetlerinden faydalanabileceksiniz. Farklılık kötü değil, dekorasyon için her zaman iyidir. O yüzden korkmak yerine, cesaretlenip farklılığı evinize hâkim kılın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz