Zigzag Desenler ile Dinamik Çocuk Odaları

1
287
renkli zigzag perde
renkli zigzag perde

Çocuk odasının dekorasyonunda sadelik tercih edilebilecek bir seçenek değil. Çocuk odasında yapılması gerekilen canlılık katacak renklerin seçilmesidir. Yani dinamik bir çocuk odası dekore etmektir. Burada zigzag desenler devreye giriyor. Zigzag desenli çocuk odaları sayesinde çocuğunuzun odasında kolaylıkla fark yaratabileceksiniz. Zaten zigzag deseni de bu yüzden sıklıkla öne çıkmayı başarıyor. İnsanlar tarafından tercih edilmesinin sebebi bulunduğu yere dinamiklik katmasıdır.

zigzag çocuk odası
zigzag çocuk odası

Zigzag desenler dekorasyonun her alanında göze çarpıyor. Zigzag desenli halılar, perdeler, lambalar derken çocuk odasında ortaya dinamik bir görüntü çıkabiliyor. Çocuklara enerji veren dekorasyon anlayışının tercih edilmesi gerekildiğinin farkındasınızdır. Bu yüzden zigzag desenleri tercih ederek çocuk odasında yapılması gerekilen birçok şeyi yapmış oluyorsunuz.

Çocuk Odasında Ne Yapmak İstiyorsunuz?

Öncelikle çocuk odasında ne yapmak istediğinizi, nasıl bir anlayış ortaya koymak istediğinizi kararlaştırın. Bu kararlaştırmayı yaptıktan sonra kafanızdaki kaba taslak modeller üzerinden ve burada gördükleriniz arasından uygun bir model seçimini daha kolay yapabilirsiniz. Dekorasyon konusunda en çok düşülen hatalardan birisi insanların ne yapmak istediğini ya da nasıl bir anlayış ortaya koymak istediğini belirlemeden model seçimi yapmasıdır.

Eğer çocuk odasında ne yapmak istediğinizi kararlaştırmışsanız gerisi çok kolay. Zigzag desenli çocuk odaları dekorasyon açısından belli avantajlar sağlamasından kaynaklı çokça tercih ediliyor. Ayrıca çocuk odası dekorasyonunda olması gereken birçok şeyi içerisinde taşımasından dolayı öne çıkmayı başarıyor.

Zigzag Desenli Perdeler

Zigzag desenli modeller arasında en çok öne çıkanlardan birisi perdelerdir. Zigzag desenli perdeler ile çocuk odasının içini açmayı başaracaksınız. Eğer çocuk odasında kapalı, sade perdeler tercih ederseniz büyük bir hataya düşmüş olursunuz. Burada daha renkli, zigzaglı modeller çocuk odasının havasını değiştirecektir.

zigzag desenli perde
zigzag desenli perde

Burada pembe ve beyazın oldukça hoş bir şekilde bir arada kullanıldığını görüyoruz. Perde odaya hava katarken aynı zamanda duvar boyasıyla da uyum sağlayabilmiş. Bu tarz zigzaglı perdeler sayesinde çocuk odası dekorasyonunda doğru adımlar atmış olacaksınız. Bu perdelerin bir diğer avantajıysa insanda illüzyon hissi yaratmasıdır. Çocuğunuz zigzag desenli çocuk odaları dekorasyonundan çok memnun kalacak.

renkli zigzag perde
renkli zigzag perde

Daha açık renkleri tercih etmek isteyenler için seçenek yok değil. Sarı, beyaz ve grinin hoş tonlarının bir arada buluştuğu bu perde de oldukça hoş bir tercih olabilir. Çocuk odası dekorasyonunda perdenin önemi tartışılmaz derecede olduğundan, iyi bir seçim yapmak çok önemli. Dinamik bir çocuk odası görüntüsü elde etmek istiyorsanız bu tarz iç açıcı perdeleri kullanmak zorunluluk haline geliyor.

Ayrıca genel dekorasyon açısından da bu renklerin çok hoş görüntüler oluşturduğundan bahsetmeliyiz. Evin kapalı, sade, monoton görüntüsünü ortadan alıp, harika bir uyumla dinamiklik kattığından bahsetmemek olmaz. Siz de çocuk odası ile kalmayıp diğer alanlara da zigzaglı perdelerin kullanımını yayabilirsiniz.

zigzag perde
zigzag perde

Tercihinizi daha farklı tonların kullanıldığı bir perdeden yana yapmak istiyorsanız bu model size uygun olabilir. Bu modelde klasik siyah-beyazı bir arada görürken, yeşilin de hafiften katıldığını görüyoruz. Zigzag desenli perdelerde istemediğiniz kadar çeşit var. Çocuk odasında illüzyona uygun, eğlenceli perdeler kullanmak size kalmış bir şey.

Bu tarz farklı perdeler sayesinde odanın çocuk odası olduğu da belirginleşecek. Kimi zaman çocuk odaları o kadar basit ve sade bir şekilde dizayn ediliyor ki, ortaya diğer odalardan farkı olmayan bir görüntü çıkıyor ve bu da çocuk odasının anlamını yitirmesine sebep oluyor. Zigzag desenli çocuk odaları dekorasyonu bunun önüne geçmek için var…

Zigzag Desenli Halılar ve Önemi

Çocuk odasında zigzag desenli ürünlerin kullanılmasının öneminden bahsettik. Çocuk odasında bu anlayışa uygun olarak zigzag desenli halılar da kullanabiliyorsunuz. Zigzag desenli halılar ile çocuk odasında rahatlıkla fark yaratılabiliyor. Zigzag desenli halıların modelleri sıradan halılara göre çok daha farklı bir görüntü sunuyor.

İnsanlar kimi zaman evde bakışlarını çoğunlukla halı desenleri üzerinde gezdirirler. Bu yüzden dekorasyoncular da halıların desenleri üzerinde sıklıkla durur. Zigzag desenli bu halılar sayesinde çocuğunuz halısına baktığında iyi hissedecek çünkü dinamizmi içerisinde barındıran desenlerin kullanıldığı bir halıya sahip olacak…

zigzag halı
zigzag halı

El emeğinin öne çıktığı böyle bir halıyı kim tercih etmek istemez? Çocuğunuzun odasında renkleri kullanmayı, öne çıkartmayı eğer çok seviyorsanız böyle bir halıyı tercih etmek doğru bir tercih olabilir. Bu renkli, zigzag desenli halılar sayesinde çocuk odasındaki yakalanması gerekilen özgünlük kolaylıkla yakalanıyor. Yine bu halı da genel bir hitaba sahip olduğundan evinizin diğer alanlarında da kullanma fırsatını sizlere sunabiliyor.

3d zigzag halı
3d zigzag halı

Eğer modern dekorasyon anlayışına uygun bir çocuk odası halısı seçmek istiyorsanız böyle bir model çok uygun olacaktır. Çiçeklerin oldukça hoş bir şekilde kullanıldığı ve üç boyutlu bir görüntüyü sunan bu halı, teknolojinin sunduğu avantajlar sayesinde çocuk odasında fark yaratmanın en önemli anahtarı olabiliyor. Zigzag desenli çocuk odaları için tam olarak uygun bir şekilde düzenlenmiş bu modeli tercih etmemek yanlış olacaktır. Fark yaratmanın en yalın hali üç boyutlu halılar olacaktır!

renkli zigzag halı
renkli zigzag halı

Daha açık renkleri tercih etmek isteyenler için de çözüm yok değil. Birbirine yakın olarak renklerin, daha doğrusu mavinin farklı tonlarından oluşan bu halının zigzag modeli de oldukça hoş. Çocuk odasında kullanıldığı takdirde sırıtmayacak aksine çocuk odasına uygun bir hava katacaktır.

Zigzag desenli çocuk odaları ile sıcak havaları yakalamak çok kolay. Mavinin hoşluğu ile çocuk odası dekorasyonu bambaşka bir hal alıyor. Çocuk odası dekorasyonunda açık renkler vazgeçilmez olduğundan dolayı böyle modelleri tercih etmek her zaman daha iyi sonuçlar verecektir. Çocuk odasına ne kadar önem verir ve fark yaratırsanız evinizin dekorasyonuna o kadar faydalı olacaktır!

Zigzag Desenli Çocuk Odası Yastığı

Eğer bir kere zigzag deseni kullanmaya başlamışsanız devamını getirmelisiniz. Bu yüzden perdesinden yastığına kadar zigzag desenini uygulamak doğru olacaktır. Zigzag desenli çocuk odaları dekorasyonunda yastığı da zigzaglı kullanarak uyumu yakalayın ve çocuğunuzun odasına enerji katın.

renkli zigzag yastık
renkli zigzag yastık

Zigzag desenli yastıkları kullanarak çocuğunuzun odasında gerçek uyumu yakalamak mümkün. Bu tarz yastıklar sayesinde çocuk odasında gerçek dekorasyonunun farkını çocuğunuza yaşatabileceksiniz. Renkli zigzaglı yastıklar ile çocuğunuzun da mutlu olmasını sağlayabilirsiniz çünkü çocuk odasına uygun yastıkların deseni gerçekten çok hoş. Burada sarı, beyaz ve gri oldukça muhteşem bir üçlü olmayı başarabilmiş.

nilüferli zigzag yastık
nilüferli zigzag yastık

Daha özgün bir yastıktan yana tercih yapmak isteyebilirsiniz. Örneğin bu modelde nilüfer kullanılmış ve ortaya çok daha sanatsal bir yastık görüntüsü çıkmış. Çocuğunuz baktığında bu modeli inceleyip, kendini iyi hissedebilirken, konforu ile de rahat uykular çekebilir, belini rahatlatabilir. Zigzag desenin en büyük avantajı da zaten görüntüsünün hoşluğu değil mi?

flamingolu zigzag yastık
flamingolu zigzag yastık

Siyah ve beyaz zigzagların önüne koyulan flamingo ile harika bir yastığın elde edildiği bu model en çok tercih edilen yastıklar arasında yer alıyor. Zigzag desenli çocuk odaları böyle marjinal yastık modelleri ile bir harika!

Zigzag desenli çocuk odaları ile sadece çocuk odasında kalmayıp, evinizde gerçek farkı yaratmış olacaksınız. Evinizin kalitesine kalite katarken aynı zamanda dekorasyon açısından da öne çıkmanızı sağlayacaktır. Çocuk odalarında elde edeceğiniz özgün dekorasyonun evinizin her alanında etkisini kendiniz göreceksiniz. Çocuk odasında zigzagın farkını her alana yaymanın tam zamanı!

1 Yorum

  1. Gerçekten de çok güzel gözüküyor. Farklı bir hava katmış odalara. Yastıklara zigzag eklemekle başlanabilir belki. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim Selma hanım, güzel şeyler çıkarabileceğimi düşünüyorum sayenizde 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz