Beyaz Suni Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

0
6643
beyaz suni deri koltuk temizliği
beyaz suni deri koltuk temizliği

Beyaz suni deri koltukların duruşu herkesi mest edecek bir yapıdadır, bu yüzden de sıklıkla tercih edilir. Dekorasyon açısından baktığımızda da bulunduğu yere modernlik ve zenginlik katan beyaz suni deri koltukları tercih etmeyecek yok denecek kadar azdır. Özellikle ofislerde sıklıkla tercih edilir. Sunduğu konfor dolayısıyla çıktığı günlerden beri insanların gözdesi olmayı başarmıştır. Beyaz suni deri koltuk temizliği nasıl yapılır?

beyaz suni deri koltuk
beyaz suni deri koltuk

Beyaz suni deri koltuk temizliği insanlara zor gibi geliyor çünkü beyaz çabuk kir toplayabiliyor ya da leke alabiliyor. Hele üzerine bir şey dökülmüşse insanlar çok üzülebiliyor. Ayrıca suni deri olmasından kaynaklı olarak da hassas davranılması gerekiliyor çünkü deriye zarar verebilecek ürünler mevcut. Derinin zarar görmesi ise ciddi problemlere yol açabilir ve mobilyanızda istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

Bunun için beyaz suni deri koltuk temizliği konusunda temkinli adım atmanız gerekmektedir. Eğer dikkatli davranıp denileni yaparsanız herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Beyazı tercih etmekten kaçınmanıza da gerek yok. Beyaz, dekorasyonun baş renklerindendir. Sırf leke alıyor, çabuk kirleniyor diye vazgeçmenize gerek yok. Her şeyin bir çözümü var.

Önce Dikkat!

Başlıkta da belirttiğimiz gibi dikkat çok önemli bir unsur. Eğer dikkatsiz davranıp anlık bir müdahalede bulunursanız mobilyanızın değerini düşürebilir, zarar verebilirsiniz. Bunun için suni deri olmasından kaynaklı olarak, yüzeyini aşındırmayacak temizlik ürünleri kullanmalısınız.

beyaz suni deri koltuk modeli
beyaz suni deri koltuk modeli

Alkol bazlı ürünlerin deriye zarar vermemesi ve lekeler konusunda güçlü bir tesirde bulunması beyaz suni deri koltuk temizliği üzerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Siz de temizlik konusunda alkol bazlı ürünleri kullanarak oluşabilecek sorunların önüne geçin ve temizliğinizi daha kolay bir hale getirin.

Beyaz Suni Deri Koltuk Temizliği

Koltuklarınızın temizliği ömrü açısından da evinizin hijyeni açısından da önem taşımaktadır. Bu yüzden günlük bakım yapmayı düşünebilirsiniz. Hele ki evinizde evcil hayvan besliyorsanız günlük bakım yapmak zorunluluktur diyebiliriz. Hem sizin hem de hayvanın sağlığı açısından çok önemlidir bu günlük bakım…

beyaz suni deri koltuk temizliği
beyaz suni deri koltuk temizliği

Günlük bakım da zor bir şey değil kesinlikle. Beyaz suni deri koltuk temizliği konusunda günlük bakım için su ve sabun karışımı gayet ideal bir temizlik sağlayabiliyor. Günlük bakım için ne yapmalısınız?

Bir kap hazırlayın ve bir litre suyla doldurun. Ardından üzerine bir çorba kaşığı ölçeğinde bulaşık deterjanını ilave edin. Bunu iyice karıştırıp, püskürtebileceğiniz bir şişeye doldurup temizliğinizi yapabilirsiniz.

Eğer zorlu lekeler varsa alkol ilavesi de yapabilirsiniz. Alkol haricinde zorlu lekeleri çıkartmak hem zordur hem de beyaz suni deri koltuk temizliği açısından da risklidir. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Zorlu lekeler konusunda bir diğer yöntem de içerisinde alkol bulunan ıslak mendillerdir. Karışım ile sonuç alamadıysanız üzerinden ıslak mendil ile de geçebilirsiniz. Daha iyi sonuç elde etmeniz kesin diyebiliriz.

Yağ Lekelerini Temizleme

Beyaz suni deri koltuk temizliği yapılırken çare yok diye bir şey yok! Eğer koltuğunuza yağ lekesi bulaştıysa endişelenmenize hiç gerek yok. Bebek pudrası ile yağ lekesinden eser kalmayacağından emin olabilirsiniz.

deri koltuklarda yağ lekelerini temizleme
deri koltuklarda yağ lekelerini temizleme

Lekenin taze olduğu anda hemen bebek pudrasını lekenin üzerine uygulayıp iyice sürtün. Bebek pudrasının yağları emmesiyle toprak kıvamına getireceksiniz. İzlerin tamamen yok olmasına dek bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bebek pudrası deriye herhangi bir zarar vermeyecektir, hiç problem etmeyin.

Bu yönteme alternatif olarak başka bir çözüm yolu da mevcut; şampuanlı su… Şampuanlı suyu yağ lekesinin üzerine döküp iyice sürterek yağ lekesini kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Yağ lekesi tüm bunlara rağmen çıkmıyorsa aseton ve amonyak kullanabilirsiniz. Bunlar çok güçlü bir yapıda olduğundan güçlü lekelerde iyi sonuçlar verebilmektedir. Lekeyi tamamen yok edebiliyor. Tabi ki öncelikle daha basit yolları denemeniz de doğru olacaktır.

Mürekkep Lekelerini Temizleme

Beyaz suni deri koltuk temizliği konusunda mürekkep lekeleri gibi çok daha güçlü ve zorlu lekelerde de çözüm yöntemi mevcut. Belki de inanmayacaksınız fakat mürekkep lekelerine karşı en etkili çözüm saç spreyidir. Lekenin üzerine saç spreyini püskürtün ve daha önce hazırlamış olduğunuz sıcak suyla temizleyin.

wd-40
wd-40

Mürekkep gibi güçlü lekelerde bir diğer yöntem ise dünyada oldukça meşhur olan, çok amaçlı pas sökücü diye geçen WD-40 isimli üründür. Bu ürün leke çıkarmada oldukça iyidir ve deriye zarar vermemesiyle de tercih edilir. Yıllardır dünyada kullanılır ve mobilyalara hiçbir zarar vermez. Yağ sökmede, mürekkep temizlemede oldukça iyi sonuçlar verdiğinden daha ciddi lekelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En bilinen yöntemlerden birisi de diş macunudur. Mürekkepli yüzeye diş macunu sıkıp iyice sürterseniz lekeyi kaldırabilirsiniz. Hangi çözüm yöntemi kolayınıza gidiyorsa onu uygulayabilirsiniz. Hiçbir problem ile karşılaşmazsınız. Özellikle beyaz suni deri koltuk temizliği gibi hassas temizliklerde sorunla karşılaşmamak önemli olduğundan buna göre bir çözüm derlemesi yaptık.

Beyaz Suni Deri Koltuk Modelleri

Beyaz suni deri koltuk tercih etmeyi aklınızdan geçiriyorsanız birbirinden güzel modeller olduğundan bahsetmeliyiz. Beyaz suni deri koltuk temizliği gördüğünüz gibi zor değil ve farklı yöntemler var. Bu yüzden siz de endişe etmeyip, tercih etmeyi düşünüyorsanız sizin için modern beyaz suni deri koltukları derledik.

beyaz deri koltuk modelleri
beyaz deri koltuk modelleri

Evinizde böyle bir beyaz deri koltuk düşünebilirsiniz. Oldukça konforlu olmasıyla ve modern bir görüntü sağladığından dolayı tercih ediliyor. Ayrıca evinizin boyası da beyaza yakınsa iyi bir uyum sağlayabiliyorsunuz. Evinizde deri koltuklara yer vererek hem zenginliği hem konforu hem de modernliğini sağlayabilirsiniz.

l şeklinde beyaz deri koltuk
l şeklinde beyaz deri koltuk

İlla düz koltuklardan yana tercih yapmak zorunda değilsiniz. Beyaz deri koltuklar konusunda böyle L koltukları da tercih edebilirsiniz. Oldukça hoş bir görüntü yakalanmış. Duvar beyaz, zemin beyaz ve hafiften de siyahın birleşimiyle ortaya dekorasyon açısından kusursuz bir tablo çıkmış. Evinize böyle bir model alarak siz de bu muhteşemliği evinize taşıyabilirsiniz.

Daha modern modelleri tercih etmek isterseniz de böyle bir model tam size göre! Oldukça az yer kaplıyor ve ayaklarının modernliği göze çarpıyor. Böyle bir modeli sadece evinizde kullanmakla kalmayıp ofisinize de taşıyabilirsiniz. Yine duvar ve zemin uyumu da göze çarpıyor.

Deri Koltuğun Avantajlarından Faydalanın

Deri koltuk dekorasyonda modernlik demektir. Siz de eğer evinizi ya da ofisinizi modern bir dekorasyon anlayışıyla donatmak istiyorsanız deri koltukları tercih etmelisiniz. Temizlik açısından endişelenmemeniz gerektiğinden de bahsettik. Yine deri koltuklar konusunda beyaz çok büyük avantajlar taşıyor.

Beyazın diğer renklerle kolaylıkla bir araya gelmesiyle ve bulunduğu ortamda iç açıcı bir örüntü sağlamasıyla çok büyük avantajları var. Aynı zamanda beyaz modellerin üretiminin fazla olmasından kaynaklı olarak modelin çeşitliliği açısından da sıkıntı çekmeyeceksiniz.

beyaz deri koltuk
beyaz deri koltuk

Evinizi ya da ofisinizin duvarlarını beyaza boyarsanız, beyaz suni deri koltuk kullanırken iyi bir uyum yakalayabilirsiniz. Yine zemin konusunda da beyazı tercih etmek daha iyi sonuçlar verecektir. Beyaz ile uyum yakalamak oldukça kolay. Yine siyahı da beyazın yanında kullanarak dekorasyonun güzelliklerle dolu avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Beyaz suni deri koltuk temizliği konusunda problem yaşamayacağınızdan bahsettik. Neden tercih etmeniz gerektiğinden de bahsettik. Beyaz suni deri koltuk temizliği düzgün yapıldığı takdirde herhangi bir problem yaşamayacak ve dekorasyon açısından önemli artılar elde edeceksiniz. Korkmanıza gerek yok, dekorasyon zaten başlı başına cesaret işidir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz