Dekorasyonda Estetik ve Işıltı Sağlayan Aynalar

2
1382
dekoratif ayna ikea
dekoratif ayna ikea

Herkesin kendini merak edip şöyle bir aynaya bakması günlük beş veya on dakikasını alıyordur. Açıklayıcı olalım şimdi bakmıyoruz dersek yalan olur, “ben de mi?” dersen evet sen de bakıyorsun, ben de, o da, bu da. Bu mucizevî aynalar, hem dekorasyonu düzenlemek için mükemmel estetiğe sahipler hem de, az ışıkla iletkenliği sayesinde ışıltıyla alanın dört bir yanına ışık saçıyorlar yani, şöyle düşünelim elinizde bir lira var ve karşınızda on kişi var o bir lirayı herkese bir lira olarak bölüşüyorsunuz, bu imkânsız değil mi?

Evet, imkânsız, normalde elinizde on lira olmalı ki örneği gerçekleştirebilelim, ama bu mucizevî aynalar aldığı az ışığı, yapılan mimari düzen ile alanın her bir tarafına eşit ışık yollayarak dediğim o imkânsız örneği bir anda imkânlaştırabiliyor ve bu da Dekorasyonda aynaların kullanımı ne kadar önemli bir kez daha akıllara getiriyor.

Şimdi gelelim evde kullanabileceğiniz alanlara; kadınların vazgeçilmez alanı olan mutfak tezgâhının hemen ardında kullanacağınız ayna mükemmel bir etki yaratabilir ve alanda çift manzara görselliği sağlanabilir. Aynı salonda olduğu gibi, hem aynanın yansıtıcı özelliğinden dolayı mutfağın diğer kısımlarını görme hem de ışığı birçok alanda kullanma imkânına sahip olursunuz. Daha modern bir etki için de hem duvar hem de dolap kapaklarını ayna ile kaplayabilirsiniz. Sadece tezgâhta kullanılmasını tavsiye etmediğimiz aynalar evin her bir tarafına konularak ferah bir ortam sağlayabilir, evin elektrik faturasına ekonomik bir göz kırpa bilir.

Sonuç olarak unutulmaması gereken Dekorasyonda aynaların kullanımı bilinçli olmalı ve ne şekilde, nereye yerleştirilecek bunun hesabı çok iyi yapılmalıdır. Eski dönemlerden bir kaç örnek verirsek; krallar saraylarıyla şan, ihtişam ve ün sağlamak için mükemmel kraliyet sarayı yaptırmaktaydılar ve ışık yeterliliği ve zemini az olduğu için mükemmel mühendisliklerle devasa aynalar yerleştirilir ve hala da günümüzde örnekleri olan göz alıcı kraliyet sarayları yaptırılmaktaydı. Siz de bir kraliçe ve kral edasıyla evinize görsel ve estetik anlamında alanında bir numara olan aynayı tercih ederseniz lüks, estetik, daha ferah bir alan ve ışık yeterliliğini maksimum seviyeye getirmiş olursunuz.

2 YORUMLAR

  1. Aynalar evi gerçekten ferahlatan ve genişleten eşyalar. 22.fotoğraftaki salon ve 8.fotoğraftaki banyo aynalarını çok beğendim. Ben de banyomda bu tarz bir şey kullanabilirim sanırım. Fikir için teşekkür ederim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz