Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

2
705

Küçük bir banyoyu yenilemeye karar verdikten sonra, banyonuzun daha büyük görünmesine yardımcı olacak birkaç şey yapmanızı öneriyoruz. Bazı basit ve pratik yenileme ipuçlarını uygulayarak, banyonuzda daha geniş bir alan hissi yaratabilir ve ayrıca banyonuza daha fazla değer katabilecek tasarım öğeleri ekleyebilirsiniz. Küçük bir banyoda çok fazla eşya bulunmadığından, yalnızca birkaç yenileme fikri ile güzel bir banyo dekorasyonu yaratma fırsatı bulacaksınız.

RENKLER 

Küçük banyolarda renk seçimi

Küçük banyo dekorasyonu yaparken, mekanda farklılık yaratacak detaylar kullanmalısınız. Banyonuzda boyut ve derinlik illüzyonu yaratmak için çeşitli renk kombinasyonları kullanabilirsiniz. Açık beyaz ve bej gibi daha açık zemin tonları daha geniş alan hissi yaratır. Tavanı, sanki çok daha yüksekmiş gibi hissettirmenize yardımcı olması için, tavanı duvarlardan biraz daha açık tonlarda boyamanızı öneriyoruz. Bu tür bir görsel yanılsama, banyoya girince mekanın daha büyük görünmesini sağlar. Son olarak, desen kullanmak yerine zemin için düz renkler kullanmanız gerektiğini atlamayın. Karışık desenler, banyonuzun daha küçük görünmesine ve içindeyken daha dar bir mekanda olduğunuzu hissetmenize neden olur.

BANYO ÜRÜNLERİ 

Küçük banyo dekorasyon örnekleri

Küçük banyonuz için ürün seçimi yaparken, mekana uygun boyutlarda küvet ya da duşakabin kullanın. Çift lavabolu geniş banyo tezgahlarından ve makyaj masası kullanımından kaçının. Küçük banyo dekorasyonunda, alanı korumak için ayaklı lavabo ya da standart bir banyo tezgahı kullanmayı deneyin. Banyo tezgahının üzerinde ya da duvarda kullanacağınız banyo dolapları ile, banyoda depolama alanını maksimum düzeye çıkarabilirsiniz. Tabi banyo dolabı kullanımında da aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

AYDINLATMA 

Küçük banyolar için aydınlatma fikirleri

Gün boyunca banyonuza yeterince doğal ışık giriyor olabilir ancak banyonuzun parlaklığını vurgulamak ve mekanı aydınlatmak için banyonuza biraz daha ışık eklemenizi öneriyoruz. Bu sayede, kapı tarafından gelebilecek herhangi bir gölgeyi ortadan kaldırır ve gölgelerin mekanı daha dar göstermesini engeller. Küçük banyo dekorasyonu için florasan lambalar kullanabilirsiniz. Bu lambalar, daha soft ve daha hafif bir ışık seçeneği sunar. Banyoda parlaklığı arttırmak ve aynı zamanda daha büyük görünmesini sağlamak için banyonuzda büyük bir ayna kullanmayı da seçenekleriniz arasına dahil edebilirsiniz.

CAM DUŞ KAPISI 

Banyoda yerden tasarruf etmek için öneriler

Cam duş kapısı, banyonun görünümünü genişletme fırsatı sunar. Açık duş kapısı daha büyük bir banyo izlenimi yaratır. Gözlerinizin diğer tarafı görmesine izin vermeyen bir duş kapsı ya da perdesi; banyoyu daraltıp çok küçük görünmesine neden olur. Açılır bir duş kapısı, küçük banyo dekorasyonu için iyi bir seçim olmayabilir. Sürgülü ve cam duş kapısı, aynı zamanda yerden de tasarruf etmenizi sağlar. Modern bir banyo dekorasyonu yaratmak için, küçük bir banyonuz varsa, siz de bu dekorasyon fikirlerini değerlendirebilirsiniz. Küçük banyo dekorasyonu için daha fazla örnek görmek istiyorsanız, galerimize de göz atmanızı öneriyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Kesinlikle katılıyorum. Benim de banyom küçük ama beyaz kullandım renk olarak ve ışıkları artırdım, çok da ferah oldu. Duş kapısının cam olması fikrini de çok beğendim, daha önce görsem onu da denerdim 🙂

    • Küçük banyolar için dekorasyon önerilerinde en önemlisi kesinlikle açık renk kullanımı. Işık artırmak çok mantıklı ?. Çünkü yetersiz aydınlatma özellikle küçük alanları daha da karartıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz