En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir ?

2
209

Evimizi dekore etmek çok önemlidir. Bu konuda da yapılan birçok hata mevcuttur. Ev dekorasyonu hakkında yapılan bütün eylemler bazen yanlış olduğu için kötü sonuç vermektedir.

Peki, evini yeni düzenleyen ve yanlış bir şekilde düzenleyen kişiler için birkaç fikir verelim. Bu fikirler umarız daha doğru bir şekilde evinizi dekore edersiniz.

Yapılan hatalardan en büyüğü evinin tarzını bilmeyip ona göre dekore etmektedir. Örneğin evi küçük olan kişilerin daha büyük ve daha renkli mobilyaların seçilmesi ev için doğru değildir. Ayrıca evin büyük olması ile ev küçük mobilyalar seçilmesi de gene aynı şekilde yanlış şekilde düzenlenmektedir.

Evinizi düzenlerken tarzınıza göre evi düzenlemeniz her zaman daha iyi olacaktır. Ama evinizin şekli de çok önemlidir.

Diğer yapılan hatalar ise zıt renkli mobilyaların seçilmesidir. Ev dekore ederken evdeki renk uyumu da çok önemlidir.

Evinizde birbiri ile uyumlu objelerin seçilmesi çok önemlidir. Örneğin, büyük boy aynanın karşısında küçük objeler her zaman daha iyi olacaktır.

Ev dekore sırasında aslında profesyonel birisinden bilgi almak her zaman daha iyi olacaktır. Ama eğer sizin yaptığınız araştırmalar sonucu gene evinizi daha iyi bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Mobilya seçimi kadar perde ve halı seçimi de gene bir o kadar büyük önem taşır.

Evinizde seçeceğiniz aksesuarlarda gene aynı şekilde evinizle uyumlu olmasına dikkat ediniz. Çünkü evinizdeki eşyaların uyumu gene dekore etmek amacıyla çok büyük öneme sahiptir.

Son olarak yapılan hataların en büyüğü ise farklı tarzı bir araya getirmektir. Bunun yerine aynı tarzda eşyaların evde dekore edilmesi daha iyi olacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Aslında bazen zıt renkler de bir uyum yaratabiliyor. Böyle birkaç örnek görmüştüm, çok da yakışmıştı ama belki yanlış ton seçiminden kötü sonuçlar çıkmış olabilir. O konuda diyeceğim yok 🙂

    • Merhaba Naz Hanım,ev dekorasyonunda zıt renk kullanımını direk hata olarak görmek doğru olmaz. Dediğiniz gibi zıt renkleri doğru tonlarda kullanımı çok önemli. Bide bu renk tonlarını abartmadan yerinde kullanmak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz