Kendin Yap Yatak Başlığı Modelleri

5
1169

Bir yatak odası, yalnızca düzen ve kullanım açısından değil, aynı zamanda estetik bir görünüm açısından da rahat ve dinlendirici bir alan olması önemlidir. Ayrıca bunun için çok fazla mobilya ve aksesuara da ihtiyacınız yoktur. Aslına bakarsanız ne kadar az olursa, o kadar iyi olur. Yine de yatak başlığı ya da bazı renkli yatak örtüleri gibi unsurları kişiselleştirebilirsiniz. Nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız, bu yazımızda yer alan kendin yap yatak başlığı fikirlerinden ilham alabilirsiniz…

Gerçekten deneyene kadar, kendi başınıza bir yatak başlığı yapmanın nasıl olduğunu bilemezsiniz. Ancak endişelenmeyin, bu o kadar da zor değil. Önerimiz, başlangıçta daha pratik şeyler denemeniz. Bunun için bir kontrplak ya da köpük yapılı bir malzeme ile kaplı bir başlıkla başlayabilirsiniz. Bir kontrplak parçasını istediğiniz şekil ve ebatta kesip, üzerine köpük koyun ve sonra üzerine kumaş zımbalama yapabilirsiniz. Başlığın arka yüzü hakkında endişelenmeniz de gerekmiyor. Duvara sığacak şekilde monte edileceğinden arkası hiç bir zaman görünmeyecektir.

Rustik, ahşap bir yatak başlığı, oldukça zarif bir kendin yap projesi olacaktır. Ahşabı, istediğiniz zaman evde deneyebilirsiniz ve evin her yerinde kullanmak oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan; çam şeritler, kontrplak malzeme, ahşap tutkal, zımpara kağıdı ve matkap, çivi gibi malzemelerdir. Böyle bir görünümü nasıl elde edeceğinizi, kendin yap blog sayfalarından öğrenebilirsiniz.

Duvar panolarını bir yatak başlığı olarak düşündünüz mü? Bu çok yaygın bir fikir olmasa da, oldukça ilginç olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda kendi başınıza kolayca yapabileceğiniz bir şeydir. Bu alışılmadık fikir, şu sıralar blog sayfalarında sıkça karşımıza çıkıyor. Çalışma odanızın duvarında kullandığınız panoları, süsleyip boyayarak, şık bir yatak başlığına dönüştürebilirsiniz.

Duvara halı asma fikri eski ve pratiktir ve birçok eski eşya gibi yenilenerek, daha modern bir modelle değiştirilebilir. Duvarda halı fikri, yatak başlığı alternatifi olarak değerlendirilebilir. Halıyı yatak başlığı olarak kullanmak için, çubuk kullanabilirsiniz. Halının rengi ve dokusu, yatak odanıza hoş bir doku kazandıracak ve rahat bir ambiyans yaratacaktır.

Yatak başlıkları, genellikle ahşap malzemeden yapılır. Bu tarz aksesuarlar için en yaygın malzeme ahşaptır. Ayrıca satın alınması da oldukça kolaydır. Gerçek bir yatak başlığı yapmak için, ahşap malzeme satın almak, projenin ilk kısmıdır. Bunu yaptıktan sonra, yatak başlığınızı zevklerinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz. Renkli ve geometrik bir desen oluşturmak için, ahşap boyalarından yardım alabilirsiniz.

Eski yatak başlığını yenilemek için, döşemelik kumaşlardan yararlanmak rahat ve pratik bir seçenektir. Yatakta kitap okumak istediğinizde, rahat olurlar. Kendin yap yatak başlığınızı kontrplak levha, döşeme kumaşı, birkaç yastık ve zımba tabancası kullanarak yapabilirsiniz.

5 YORUMLAR

    • Güzel bir fikir. Projenizi bitince bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Kendin yap yatak başlığı modellerini denemek isteyen arkadaşlara fikir olabilir.

  1. İnsanlar yatak başlığını bile kendileri yapıyor, helal olsun. Hem de çok güzel olmuşlar. Kayıkçı küreğinden yapılan çok yaratıcı. Düşününce çok şey yapabiliyoruz ama hazıra alışmışız, ayağımıza gelsin diye bekliyoruz 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz