Merdiven Korkuluğu

2
635

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlerle merdiven korkuluğu modelleri üzerine yaptığım araştırmayı paylaşmak istiyorum. Bebek beklediğimiz için merdiven korkuluğu yaptırmaya karar verdik. Bu yüzden blog sitelerini ve firmaları araştırdım. Araştırmalarımın sonucunda beğendiğim modelleri sizlere göstermek istiyorum.

merdiven-korkulugu

Benim de merdivenlerim, fotoğraftaki gibi ahşap. Merdiven korkuluklarıyla birlikte çocuk güvenlik kapısını da ihmal etmemelisiniz. Çocuk güvenlik kapısı olarak ahşap dışında bu tarz setler nasıl olur diye düşünüyordum. Bu fotoğrafı buldum. Aslında hiç fena durmuyor. Bu sistemde güvenliği artırmak çift kilit mekanizması kullanılmış. Bunlarda tek dezavantaj seri üretim oldukları için genişlikte belli aralık ayarları var. Ancak ölçüleriniz uygunsa tercih edebilirsiniz.

merdiven-korkulugu-1

Merdiven korkuluğu olarak tamamen ahşap yerine, ahşap çıtalar arasına alüminyum parmaklıklarda düşünebilirsiniz.

merdiven-korkulugu-2

Farklı ve orijinal bir model düşünüyorsanız şekildeki gibi kompleks desenler yaptırabilirsiniz. Karmaşık ama güzel görünüyor.

merdiven-korkulugu-3

Merdiven korkuluğunda sanatın fotoğrafı. Bunu yaptırabilmek için gerçekten sağlam bir usta olması lazım. Tamamen zemini ahşapla kaplamak yerine bu şekilde ahşap geçişi yapılabilir, tutunma noktalarında demir uygulamalar çalıştırılabilir.

merdiven-korkulugu-4Korkulukta tep tip yerine hem ahşap hem de ferforjeyi aynı anda düşünebilirsiniz. İki ahşap katman arasına ferforjeler sıralanabilir.

merdiven-korkulugu-5

Merdiven korkuluğunu yaptıracağınız zemin koyu ise beyazla zemin renginizi aynı anda çalıştırabilirsiniz ustaya.

merdiven-korkulugu-6

Bu fotoğrafta ise merdiven korkuluğunda zeytin ve beyaz renk kombinasyonunu görüyoruz. Merdiven korkuluğu üreticileri ahşap uygulamalarda genellikle beyazla sıcak ahşap renklerini çalışmışlar.

merdiven-korkulugu-7

Ev dekorasyonunda bitkileri ön plana çıkarmak istiyorsanız ve merdiven korkuluklarınızı yenilemeyi düşünüyorsanız çılgınca bir fikir sizler için. Demir çubukların zeminle birleştiği yerleri sağlı sollu ahşap çıtalarla kapattırarak genişliklerini kullanacağınız saksılara göre ayarlatabilirsiniz. Aslına bakarsanız ben bu dekorasyonu çok beğendim fakat evimde kedim var. Toprakların saksıda durma ihtimali bizim Avrupa Birliğine girme ihtimalimizden daha az. Saygıyla sevgiyle kalın mis kokulu günler diliyorum size 🙂

2 YORUMLAR

  1. Ne kadar güzel modeller var. Ama en çok dikkatimi çeken çocuk korkuluğu oldu. Gerçekten harika düşünülmüş. Çocuklarımız her şeyimiz, onlara bir şey olmasın da gerisi önemli değil. o yüzden böyle tasarımlara çok ihtiyaç var. Tebrikler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz