Sevgililer Günü İçin Küçük Sürprizler

0
185

Bugün 14 şubatta sevgilimizi hem şaşırtmak hem de sevindirmek için neler yapabiliriz bunlar üzerine konuşacağız. Küçük ama anlamlı küçük sürprizler hazırlayarak sevgilinizi heyecanlandırabilirsiniz.

sevgililer-gunu-icin-kucuk-surprizler

Sevgiliye özel bahçenizden küçük taşlar toplayarak kalpler çizebilir ve içerisini farklı renklerde boyayabilirsiniz. Dekoratif bir tabağın içerisine özenle hazırladığınız taşları koyarak yemek masanızı süsleyebilirsiniz.

sevgililer-gunu-icin-kucuk-surprizler-1

Vakit geçireceğiniz odanın duvarına halat ile duvarda sanat yapabilir sevgilinize küçük mesajlar yazabilirsiniz. Halat ipi ile bir kalp içerisine de küçük bir not bırakabilirsiniz. Biraz uğraştırıcı ama güzel bir fikir. Öncelikle halatı sertleştirmek gerekiyor. Bunun için de bilmiyorum duydunuz mu kolalama denen bir yöntem var. Eskiden gömlek yakaları sertleşsin diye böyle bir yöntem kullanırlarmış. Küçük bir leğen yada plastik kaba ılık su, 1 su bardağı un, 1 su bardağı mısır nişastası, 1 su bardağı tutkal ve 1 çay kaşığı tuzu dökün, içerisine de yazacağınız harfin uzunluğunu göre halatı koyun. Halatı iyice bu karışımda harmanlayın ve deseniniz için bir arka tema belirleyin. Kırmızı bir karton yada halatın rengiyle uyumlu bir kalın bir karton seçebilirsiniz. Kartonun üzerinde kalp ve mesajınızı şekildeki gibi çizin, tutkallı olduğu için halat kartona yapışacaktır. 24 saat kurumaya bırakın. 1 günün sonunda harflerin kalınlaştığını göreceksiniz.

sevgililer-gunu-icin-kucuk-surprizler-2

İçeceğinizi koymak için özel bir kutu yapabilirsiniz. İçeceğinizin boyutuna göre cam yada teneke kutuyu renkli küçük kalplerden oluşan yapışkanlı kağıt ile süsleyebilir ve küçük bir not bırakabilirsiniz.

MJS valentine-kidart2.jpg

“Söz uçar yazı kalır” derler. Sevgililer günü akşamı söylemek istediklerinizi şekildeki gibi zarif bir kağıda yazabilir ve üstünü kalplerle süsleyebilirsiniz. Bu kalpleri yapmak çok kolay. Düz beyaz bir kağıda kalpler çizin ve rast gele renklerle kağıdı sulu boya ile boyayın. Sulu boya kuruduktan sonra kalpleri kesin, aynı boyda kalp sayısı kadar iplik kesin. İplikleri kalplere boyasız kısımlarından yapıştırın ve ipliklerin uç kısımını şekildeki gibi düğümleyin. Mektup kağıdınızın üzerine yapıştırın.

MJS valentine-envelope.jpg

Kırmızı ince kartondan kalpler yapabilir, kartonun üzerine renkli kalemlerle aşka dair sözler yazabilir ve kapı girişine koyarak küçük bir sürprizle hoş geldin diyebilirsiniz.sevgililer-gunu-icin-kucuk-surprizler-5

Sevgilinize özel ahşap bardak altlığı yapabilirsiniz. Yuvarlak ağaç parçalarına zımpara yapın ve ahşap boyası ile kalp deseni çizin. Kalbin içerisine baş harflerinizi yazın ve içeceğinizi ikram ederken bardağının altına koyun. Eminim hem şaşıracak hemde hoşuna gidecektir. Uğraşlarınızın emek verdiğiniz insanlara değmesi dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz