Vintage Dekorasyon Fikirleri

2
359

Vintage özelikle de son zamanlar da adını moda programlarından alan bir kelime olup dekorasyon da da kullanılmaktadır. Peki ala vintage dekorasyon nedir. Vintage kelime olarak eski anlamına gelir. Vintage dekorasyon da ise daha çok eski antika ürünler ile dekorasyon yapılmaya çalışılır. Peki vintage dekorasyon nasıl yapılır ?Aslın da bu çok basittir tek yapmanız gereken antika bir mağazadan ya da kendi eski eşyalarınızı dekore etmektir.

Vintage tarzı dekorasyon da daha çok siyah ve tonların da ki koyu renklerin tercih edilmesi ile birlik de ahşap ürünler tercih edilmektedir. Örneğin bir vintage tarzı oturma odası düzenleyeceksiniz. Bunun için öncelikli olarak vintage oturma grubu elde etmelisiniz. Eğer bulamıyorsanız mobilyacınıza istediğiniz forma da ürün üretebilirsiniz. Dekore etiğiniz odanız da tek kişilik iki adet farklı renk de ki koltuk koymanız vintage ruhuna daha da uyar. Vintage tarzı dekorasyonun da aksesuarlar genellikle plaklar, eski radyolara, telefonlar ve diğer eski ürünlerdir. Bur da amaç eskiyi yeni ile dizayn etmek. Bunu yaptığınız takdir de vintage ruhunu yaratmış olursunuz. Vintage tarı yatak odaların da ise bu durum daha basittir. İhtiyacınız olan eski bir yatak ve üstüne tüller takmaktır. Unutmayın eski olan her şey yenidir. Eki kıyafetler, eski aksesuarlar ve köstekli saatler bile dekorasyon da size yardımcı olacaktır.

Unutmayın her şey satın almak değildir sizler de vintage ürünler yaratabilir ve ev dekorasyonunuz da kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Vintage eşyaları gerçekten çok seviyorum. Eskinin ruhunu sanki eve taşıyorlar. Acaba kendi zamanında bu kadar seviliyor mudur bu eşyalar merak ediyorum doğrusu 😀 Verdiğiniz örnekler de oldukça güzel, sevdim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz