Banyoyu Daha Geniş Gösterecek Depolama Fikirleri

2
521

Yerden tasarruf ettiren ve banyoda düzenli bir görünüm yaratan banyo tasarımları, küçük detaylar ile modern banyo tasarımları yaratıyor. Gerçek hayatta, hiç bir şeyin sığmadığı çok küçük, çok tuhaf şekillendirilmiş banyolar da var. Bu da demek oluyor ki, bazı banyo depolama fikirlerini herkes kullanmak zorunda. Bu noktada yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü arttırmalıyız ki, dağınık görünmeyen, şık ve sakin bir banyoya sahip olalım. Bu yazımızda, banyonuzu daha geniş göstermek için aradığınız depolama çözümlerini bulabilirsiniz.

Hasır sepetler, dekorasyon mağazalarında oldukça uygun fiyatlara satın alınabilir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz ve evin her alanı için depolama seçenekleri sunan hasır sepetler, aynı zamanda konfor ve sıcaklık da katar. Birkaç farklı ebatta hasır sepet, banyonuzu daha iyi, daha rahat ve daha sıcak gösterir. Bir arada kullanıldıklarında; tuvalet malzemeleri, tuvalet kağıtları, küçük havlular gibi eşyaları organize etmek için çok işe yarar. Özellikle ahşap temalı ve nötr renk taşıyan banyolarda, hasır sepetler çok iyi görünürler. Banyo dekorasyonunda kontrast oluşturmak istiyorsanız, renkli hasır sepetlerden de yardım alabilirsiniz.

 

Küçük bir banyoda ve tüm küçük alanlarda, duvar depolama seçenekleri değerlendirilmelidir. Banyo duvarlarında raf ve asma dolap kullanmak, banyoda fazladan depolama alanı oluşturmanın harika bir yoludur. Sabunlar, duş jelleri, tuvalet kağıtları, el havluları gibi banyoda ihtiyacınız olan her şeyi barındırabilirsiniz. Bunu, isterseniz banyo ürünlerinizi görebileceğiniz bir rafla, isterseniz de banyoda gizlilik sağlayan askılı bir dolapla yapabilirsiniz. Banyoda, duvar depolama seçeneğini hayata geçirmek için pek çok yöntem vardır .

Banyoda kullandığınız rafların altındaki boş alanı değerlendirmek iyi bir fikir. Tel sepet rafları, banyo ürünlerini depolamak için iyi bir fikirdir. Özellikle banyoda el havlularına bir türlü yer bulmakta zorlanıyorsanız, böyle bir tel sepetler, özellikle de birkaç katlı olduklarında banyoda size fazladan depolama alanı yaratacak.

Hemen her banyoda, lavabo ve üzerinde bir ayna vardır. Banyoda depolama alanı olarak değerlendirebileceğiniz alanlardan biri de lavabo ile ayna arasında kalan alandır. El havlusu ve lifler için uygun bir yer arıyorsanız, siz de fotoğraftaki gibi bir banyo askısından yardım alabilirsiniz.

Banyo havluları için duvara monte edilen bu demir çubukları, banyo ürünlerini asmak için kullanabileceğiniz bir ürüne dönüştürebilirsiniz. Tıpkı mutfakta kupaları astığınız gibi, banyoda da tarakları, havluları ya da diş bakım kitini asabilirsiniz.

Sepet ve tel rafları bir arada kullanabileceğiniz bu duvar askısı, banyo ürünlerinizi depolamak için harika bir seçenek. Çekmecelerde aradığınızı bulmakta zorlanıyorsanız, böyle bir duvar depolama seçeneği, işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Banyo depolama seçeneği olarak iyi bir kendin yap fikri. Ahşap bir tablayı, banyo depolama askısına dönüştürebilirsiniz. Sabahları yüzünüzü yıkamak için kullandığınız jeller, diş macunları, diş fırçaları, makyaj fırçaları ve taraklar, sabah hazırlanırken ihtiyacınız olan her şey elinizin altında olacak.

2 YORUMLAR

  1. Tam da benim için yapılmış bir içerik olmuş 🙂 Banyom küçücük ve dolabım da yok denecek kadar az. Eşyaları sığdırmak çok zor oluyor. Hasır sepetli olanlardan ben de yapacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz