Eğlenceli ve Öğretici Ev Dekorasyon Fikirleri

4
655

Yavaş yavaş ilk bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde evinize taze fikirler eklemek için tam yerindesiniz. Bu projeleri yapmak için çok para harcamak zorunda değilsiniz, sadece biraz zamana ihtiyacınız var. Seçtiğimiz ev projelerinden sizlerde kendi tasarımınızı seçin ve evinizi süsleyin.

El Yapımı Kek Standı

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri

Düz, büyük, istediğiniz renk servis tabağı, şekildeki gibi bir şekerlik ve kuvvetli bir yapıştırıcı kullanarak kek standı yapabilirsiniz. Şekerlik yerine cam dondurma kulplarını da kullanabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken çam şekerlik yada dondurma kulpunu tabağa yapıştırırken tabağı bastırmak. Böylelikle sağlam bir şekilde yapışacaktır.

Teneke Kovadan Takılık Yapımı

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-1

Eski, bakır bir teneke kovadan takılar için organizatör yapabilirsiniz. Kovanın kulpunu renkli kağıtlarla süsleyin, hatta elinizde bulunan eki eşyalarınızdaki gül motiflerini kullanabilirsiniz. Dilerseniz kovayı istediğiniz renge boyayın. Boyama yaptıysanız boyanız kuruduktan sonra matkap ile küpelerinizi asmak için şekildeki gibi delikler delin. Deliklere küpeleri asarak takı organizatörünü kullanabilirsiniz.

Romantik Kavanozlar

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-2

Cam kavanozlar, zincir, mumlar ve kuru fasulye tanelerini kullanarak bahçe ve şark köşesi için romantik bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Kavanozlara şekildeki gibi zincirleri takın, içerisini mumları koyun etrafını da süslemek için kuru fasulye tanelerini kullanın.

Kağıt Fenerinizi Yenileyin

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-3Kullanmaktan sıkıldığınız kağıt fenerinizi renkli kağıtlarla yenileyebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, istediğiniz renk renkli kağıt, makas ve yapıştırıcı. Yuvarlak olacak şekilde aynı boylarda şekildeki gibi kağıtları kesin ve yapıştırıcı ile şekildeki adımları takip ederek yapıştırın.

Küçük Kavanozlardan Renkli Vazolar

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-4

Cıvıl cıvıl renklerde cam boyası kullanarak renkli ve eğlenceli küçük cam vazolar yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, istediğiniz renklerde sprey cam boyaları ve kullanmadığınız cam kavanozlar. Öncelikle cam kavanozları kağıtlarından temizleyin ve sprey cam boyası ile boyayın. Boya kuruduktan sonra çiçeklerle yemek masanıza yada istediğiniz yere koyarak dekore edebilirsiniz.

Taşlardan Nevale Yada Masa Dekoru

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-5

Bahçeden topladığınız taşları, taş yapıştırıcı ile halıfleks yada eski araba paspasına yapıştırarak nevale yapabilirsiniz.

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-6

İlla nevale olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Yemek masanızda aksesuarlarınızın altına koyarak dekore edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki şekilde bulunan adımları takip etmeniz yeterli.

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-7

Halıfleskten ihtiyacınız olan boyutlarda kesin. Hemen hemen aynı boyutlarda bahçeden topladığınız taşları güzelce temizleyin.

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-8

Son olarak yapıştırıcı ile sırayla taşları yapıştırın. Evinizde farklı aksesuarlara yer vermek için gördüğünüz gibi çok para harcamak zorunda değilsiniz.

Vintage Mutfak Aksesuar Tutucu

eglenceli-ve-ogretici-ev-dekorasyon-fikirleri-9

Eski kullanmadığınız bahçe ekipmanlarını değerlendirmenin tam zamanı. Bahçenizde artık kullanmadığınız eski, küflenmiş tırmığı temizleyerek, kepçe, kaşık gibi mutfak eşyalarınızı duvara asmak için tutucu yapabilirsiniz. Tırmığın uç kısımını sapından çıkarın ve bir çivi ile mutfakta kullanmak istediğiniz yere asın. Gördüğünüz gibi mutfağınıza vintage tasarımlar eklemek çok ucuz.

4 YORUMLAR

  1. Romantik kavanozlar fikri çok hoşuma gitti. Söylemek gerekirse en kısa zamanda yapıp buraya, hazırladığım kavanozların resmini atmak istiyorum.

  2. Vintage mutfak aksesuar tutucu çok güzeeel. Hiç de bir şey yapılmamış olduğu gibi. Çok hoşuma gitti fikir, eskileri değerlendirmeyi seviyorum. Hepsi de çok hoş fikirler, teşekürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz