En Moda Banyo Dekorasyon Fikirleri

2
521

Evinizde yenilik yapmanın etkileyici yollarını arıyorsanız, ıslak alanlara bakmalısınız; ki banyo bu alanların başında geliyor. Doğru dekore edildiğinde, banyolar muhteşem görünür. Banyonuzda neredeyse spa benzeri bir his yaratmak için, farklı döşemelerden, çeşitli renk ve desen denemelerinden yardım alabilirsiniz. Banyoların temizlenmesi ve bakımı da oldukça kolaydır. Banyonuzda ilk dikkat etmeniz gereken, iyi bir havalandırma olduğundan emin olmaktır; bu, küf oluşumunu engellemenizi sağlar.

2017 Banyo Dekorasyon Trendleri 

Banyoda güncel tasarımlar tercih etmenin faydaları çoktur. Her şeyden önce en trend banyo ürünleri, son derece modaya uygun ve şıktır. Kullanım açısından açık tasarım banyolar, oldukça lüks hissettirir. Ayrıca banyoda daha fazla alan, daha kolay temizlik ve banyonun görünümünü yenilemek için harika bir fırsat elde edersiniz. Bu yazımızda, banyonuzu yenilemek için aşağıda yer alan 17 farklı banyo tasarımından nasıl ilham alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bazıları basit, bazıları daha karmaşıktır. Listeyi inceleyerek, evinize uyacak en azından birkaç seçenek bulabilirsiniz.

İki Ton Teması

İki tonun bir arada kullanılmasının ne kadar güzel olduğuna bir bakın! Böylece banyoya çiçek ekleme yoluna gitmenize de gerek kalmaz. İki ton teması ile banyonun geniş ve modern olabilmesi için, basit ve cesur renklerin birlikte ne kadar iyi çalıştığını görebilirsiniz.

Dairesel Duş Alanı

Banyolarda kullanılan en yaygın küvet şekli dikdörtgen olmakla birlikte, yuvarlak bir duş tasarımı görmek çok çarpıcı ve yenilikçidir. Banyoda merkez duş alanı olduğu zaman, banyonuz daha büyük hissettirir ve camı ile banyonun merkezine dönüşür. Küçük bir banyo bile, bu tür açık tasarımlar ile daha büyük hissettirir.

Kaplan Gözü

Kaplan gözü, banyo dekorasyonu için oldukça enteresan bir yaklaşımdır çünkü düşük parlaklıkta, yüksek kontrastlı tasarımla parlayan fayansları gerçekten trend bir görünüme kavuşturur. Zeminde bronz parlak kaplamalar, banyoya organik bir doku ekliyor. Duvarlarda gömme bölümler de çok moda. Bu bölümlerde de kaplan gözü tasarımlar tercih edebilirsiniz.

Cam Banyo Tasarımı

Alanın büyük bir kısmını camın oluşturduğu banyolar çok trend. Bu biraz cesur bir hareket ancak bunu denemeye değer olduğunu düşünüyoruz. Duvarlarda mavi tonlarını tercih ederek, hem gökyüzünü hem de denizin rengini vurgulayabilirsiniz. Banyoda, renklerin sürekliliğine dikkat edin ve 1 numaralı renk ile kontrast oluşturun. Böylece camdan geçen geçişlere iki farklı yaklaşım getirmiş olacaktır. Ayrıca bu banyoda kullanılan ve içeriye doğal ışığı getiren üst pencere fikri de harika. Sizin de böyle bir imkanınız varsa, banyonuzda gerçeklik hissini arttırmak çok kolay olacak.

Sarıyı Deneyin

“Ya büyük oyna ya da hiç oynama.” Banyoda kesintileri en aza indirirken, gerçekten parlak bir renk iyi çalışır. Sarı gibi parlak bir rengin, zeminde ve duvarlarda nasıl sorunsuz bir şekilde çalıştığına bir bakın. Duvarları ve zemini sarıya boyamak, düşük maliyetli görünen, etkili bir tasarım fikri sunar. Diğer temel renkler de zevkinize ve evinizin geri kalanının nasıl göründüğüne bağlı olarak burada da işe yarayabilir.

2 YORUMLAR

  1. Tamamı cam olan duşları çok beğeniyorum. Burada da birçok çeşidini göstermişsiniz bize. Yerim olsaydı küvet ve duş olarak ikisini de koymak isterdim sanırım banyoma. Fakat manzaralı olan banyoyu çok beğendim, en güzeli o olmuş, doğayla iç içe gibi 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz