İskandinav Yemek Odası Modelleri

0
851

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yemek odasında yeni bir stil olan İskandinav yemek odası modellerini tanıtacağız. Seçtiğimiz modellere geçmeden önce İskandinav stilden biraz bahsedelim isterseniz. İskandinav tarzı dekorasyonda daha çok beyaz, açık gri gibi diğer sakin tonlar hakimdir. Bu dekorasyon tarzında ise daha çok pozitif ve parlak duygular hakimdir.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri

6 kişilik dikdörtgen yemek masası, zarif beyaz sandalyeler ve şık bir aydınlatmadan oluşan İskandinav yemek odası. Yemek odanız salonla beraber ise bu tasarımda olduğu gibi beyaz bir panelle salondan bağımsız hale getirebilirsiniz.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-1

Açık mutfak uygulamasıyla İskandinav stilin en önemli renklerinden biri olan beyazı görmekteyiz yine. Gündelik aile yaşantısına uygun basit ve kullanışlı İskandinav yemek odası. İskandinav yemek odası tasarımlarında en çok göreceğiniz şeydir sadelik ve ergonomi. Sade ve gözü yormayan tasarımları  kadar ferah ve zevkli bir tarzı vardır.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-2

Küçük evler için ideal minimal yemek odası tasarımı. Çatal- bıçak takımlarınızı koymanız için yemek masasında gizli çekmeceler yapılmış. Daha fazla sandalye alması için ince sandalye ayakları tercih edilirken İskandinav yemek odası dekorasyonunda hakim renk olan beyaz tonları tercih edilmiş.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-3

İskandinav stili dekorasyonda hep renkler üzerine konuştuk. Birazda mobilyalardan bahsedelim isterseniz. Bu tarzın karakteristik mobilyaları, plastik, preslenmiş ahşap, alüminyum ve krom gibi modern malzemelerdir. Çünkü bu ürünler seri üretim sonucu maliyeti düşülerek üretilmiştir ve bu tarzın en önemli unsurudur ekonomik olması. Aydınlatmadan aksesuara hepsi gösterişten uzak sade ve ekonomik.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-4

İskandinav stili mobilyaların ilk örnekleri 1950’de üretilmiş daha sonrada bazı firmalar seri üretime geçmiştir. Hem maliyetinin ucuz olması hem de kullanışlı olmasından dolayı bu mobilya grupları hızla yayılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Tarihçesinden de bahsettikten sonra İskandinav stili yemek odası dekorasyonu üzerine konuşmaya devam edelim isterseniz.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-5

İskandinav stili yemek odası dekorasyonun genel özellikleri arasında, ahşap detaylar, modern ve sade çizgili mobilyalar sayılabilir. Tabi illa bembeyaz bir tasarım oluşturmak zorunda değilsiniz altın sarısı çerçevelerden oluşan bir ayna yada çiçeklerle hafif renklendirebilirsiniz ortamı.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-6

Renklendirmek için illa aksesuarlar kullanmanıza gerek yok. Yemek odanızda beyaz sandalyelerle beraber mavi tonların da sandalyeler tercih ederek hoş bir renklilik oluşturabilirsiniz. Yemek masası ve büfe gibi diğer mobilyalarda işçiliğiyle değil, ince hatlarıyla öne çıkan modern tasarımlar tercih edebilirsiniz. Yemek masanızda sarı bir vazo kullanarak bu tarzın içinde canlı renklerinde bulunduğunu gösterebilirsiniz.

iskandinav-yemek-odasi-modelleri-7

İskandinav stili dekorasyonun kullanışlı ve minimal olduğunu söylemiştik. Konsol ve büfe gibi mobilyalara yemek odanızda yer yoksa duvara monte edilebilir dolaplarla çözümler sunuyor bu tasarım. Yine kırmızı, turuncu ve ahşap geçişleriyle bu stilin ruhundaki canlılığı görmekteyiz. Sadelikten ödün vermiyor elbette ama renkleri kullanmayı da ihmal etmiyor. Son olarak da İskandinav yemek odası dekorasyonunda zemin üzerine konuşup bitirelim isterseniz. Ahşap parke zemin seçimi, özellikle de açık tonlar tercih edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz