Salon Renkleri Nasıl Olmalı ?

2
790

Eviniz sizin en özel kullanım alanlarınızdan biridir. Eğer dekorasyonunuz da çok iyi ise eviniz size daha çok huzur verir. Evinizin odalarından biri olan salon neredeyse evde en çok zaman geçirdiğiniz yerdir.

salon-renkleri-nasil-olmali-2

Peki bu kadar fazla zaman geçirdiğiniz yerin renkleri ne kadar doğru? Tabi ki zevkler kişiden kişiye değişir. Ama siyah ya da çok koyu bir renkle boyanmış olan bir salon size ne kadar huzur verebilir? İşte bu günkü konumuz da tam bununla ilgili. Yani salon renkleri nasıl olmalı?

salon-renkleri-nasil-olmali-3

İlk olarak eşyalarınızla uyumlu bir renk olmalı. Salonda ki eşyalarınızla zıt bir renk olursa karmaşık bir dekorasyon ortaya çıkar ve sizi oldukça rahatsız edebilir. Bu yüzden önce eşyalarınıza uyabilecek bir renk olmalı. Eğer eşyalarınızda çok fazla canlı renk varsa salon rengi tercihinizi mat renklerden yana kullanabilirsiniz.

salon-renkleri-nasil-olmali-4

Büyük bir salona sahip olmayabilirsiniz. Bunun için salon renklerini ona göre seçmelisiniz. Mesela, koyu renklerden uzak durun.

salon-renkleri-nasil-olmali-7

Koyu renkler salonunuzu daha küçük ve sıkıcı bir yer haline getirebilir. Onun yerine daha açık daha açık tonları kullanmalısınız. Şampanya, beyaz, kum beji gibi renkler kullanabilirsiniz.

salon-renkleri-nasil-olmali-5

Peki salonunuzun geniş olması işinizin daha kolay olduğu anlamına gelmez. Çünkü geniş bir salon yanlış bir renk seçimiyle top sahasına dönebilir. Bu yüzden çok fazla açık renklerden kaçının. Biraz daha koyu renkleri tercih etmelisiniz.

salon-renkleri-nasil-olmali-6

Ve tabi ki sizin hayat tarzınız da bunda önemli. Eğer zamanınızın büyük bir kısmını işte geçiriyorsanız, salon renkleriniz doğa esintili olmalıdır. Çünkü bu sizi daha çok rahatlatacaktır.

İlgini Çekebilir:   Country Tarzı Salon Dekorasyonu

2 YORUMLAR

  1. Kesinlikle öyle. Özellikle mobilya renkleriyle uyumu konusuna çok katılıyorum çünkü eğer çok alakasız kalırsa ıı-ııh. Tecrübeyle sabittir 😀 Mobilyalarımı değiştirdim duvarlar aynı renk kaldı felaket, hiç tavsiye etmiyorum

CEVAP VER

Yorum yazın!
Please enter your name here