Bahçe Çiti

8
1967

Merhaba arkadaşlar,

Bugün bahçemizin sınırlarını belirlememizi sağlayan dekoratif bahçe çiti modelleri göstermek istiyorum. Sadece bahçe çiti alternatif modelleriyle kalmayacağız var olan bahçe çiti için ne gibi değişiklikler yapabiliriz bunlara bir bakacağız. Sözü fazla uzatmadan haydi seçtiğimiz tasarımlara göz atalım.

bahce-citi

Bahçe çitinin alt kısmını taştan üzerine ise ahşap çitler oturtarak bahçenizin sınırlarını belirleyebilirsiniz. Yeni bahçe çiti yaptırmak isteyen arkadaşlar için alternatif bir fikir olabilir.

bahce-citi-1

Yada hiç taş kullanmayıp büyük ahşap tahtalardan oluşan bir bahçe çiti yaptırabilirsiniz. Yüksekliği çok olduğu için bahçenizde daha rahat zaman harcayabilirsiniz. Çünkü dışarıdaki insanların sizi görmesi çok zor.

bahce-citi-2

Yine oldukça yüksek koyu ahşap tonlarının hakim olduğu üst kısmındaki dekoratif görüntüsüyle bahçenize estetik bir bir sınır çizecek bahçe çiti modeli. Bahçe düzenlemenizde bitkilerden ilham alabilir, rattan bahçe mobilyalarıyla uyumu yakalayabilirsiniz.

bahce-citi-3

Bahçe çitini şekildeki gibi yaptırabilir, hatta iç kısmına raflar takabilirsiniz. Rafları bahçe çiçekleriyle süsleyebilir, çitlere küçük aplikler yerleştirebilirsiniz.

bahce-citi-4

Üst kısmı çivili kazıklardan oluşan, alt kısmında mermer düşünülerek dizayn edilmiş bahçe çiti. Aralıklı bir bahçe çiti ve ferah renkler düşünüyorsanız bu şekilde bir çit yaptırabilirsiniz.

bahce-citi-5

Yine aralıklı bir bahçe çiti modeli, fakat bu seferki modelimiz dalgalı tasarıma sahip.

bahce-citi-6

Tabi ki bahçe çiti olarak sadece ahşap modeller yok. Ferforje bahçe çiti modellerini de düşünebilirsiniz. Örneğin seçtiğimiz tasarımdaki gibi dairesel halkalarla zenginleştirilmiş bir ferforje bahçe çiti düşünebilirsiniz. Şimdi gelelim var olan bahçe çiti için ne gibi değişiklikler yapabiliriz.

bahce-citi-7

Ahşap bahçe çitine sahipseniz çitlere sevdiğiniz çizgi film karakterlerini çizerek boyayabilir, dekorasyona yaratıcılığınızı yansıtabilirsiniz.

bahce-citi-8

Yada sadece bahçe çitlerini istediğiniz renklerde boyayabilir, yeteneğiniz varsa ahşaptan hayvanlar ve çiçekler yaparak bahçe çitine şekildeki gibi yerleştirebilirsiniz.

bahce-citi-9

Bahçe çitlerini bir piyanoya dönüştürmeye ne dersiniz? Beyaz ve siyah renk ahşap boyasıyla bu mümkün ve oldukça kolay. Seçtiğimiz tasarımlar bu kadar umarım alternatif fikirler sunmuşuzdur. Bahçeniz için farklı dekorasyon fikirleri görmek isterseniz bahçe dekorasyonu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Güzel ramazanlar diliyorum herkese…

8 YORUMLAR

  1. Bahçeli bir evimiz olsaydı da bu tarz çitler yapsaydık. Hepsi birbirinden güzel ve bakmaya doyamıyorum. Bu arada sizlerden bir ricam olacaktı. Kendin yap kategorisi için videolu anlatımlar ekleyebilir misiniz?

  2. Kendi sevdiği çizgi film kahramanlarını boyama fikri kesinlikle harika. Küçük bir bahçem var ve bence bunu kızımla deneyebiliriz. O da bayılır eminim ki, hem de kızımla güzel bir aktivite olur bize. Çok çok teşekkür ederim size 🙂

    • Bu bahçe çiti projelerini açıkçası biraz çocuklari da düşünerek derledim. Bence de kizinizla deneyin ve fotoğrafları bizlerle paylaşın ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz