Bahçe Dekorasyonu

2
2160

Bahçelerimizi güzelleştirmenin ve yeni dokunuşlar yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Kalabalık ve etkisiz bir bahçe görünümünden eğlenceli ve güzel, farklı ve etkileyici bir bahçe dekorasyonu nasıl elde edilir hep birlikte inceleyelim isterseniz.

bahce-dekorasyonuKesinlikle eski eşyalarınızı örneğin kullanılmayacak halde olan bisikletinizi atmayın. Bisikletinizi bahçe çiçekleriyle süsleyerek bahçenizde nostalji yaratabilirsiniz. Bisikletinizin selesine renkli çiçekler ektiğiniz saksılarınızı koyarak eğlenceli ve farklı bir bahçe dekorasyon elde edebilirsiniz. Tabi ki burada önemli olan bisikletinizin sabit durması bunun için de ayaklığını kullanabilirsiniz.

bahce-dekorasyonu-1Eğer bisiklet ayaklığı kırılmışsa evinizin girişinde yada dekore etmek istediğiniz yerde bulunan bir ağaca bisikletinizi yaslayabilirsiniz.

bahce-dekorasyonu-2Atmamanız gereken bir başka eşyanız da el arabanız. Eski artık kullanılmayacak halde olan el arabanızı bahçenizde dekore etmek istediğiniz bir yere koyun ve içerisini bahçe çiçekleriyle süsleyin. Saksıya birbirinden güzel ve farklı renklerde çiçekler ekin ve arabanızda dekore edin.

bahce-dekorasyonu-3Bahçe dekorasyonunda geri dönüşüme devam ediyoruz. Sırada kullanacağımız eski eşyamız bank. Zamanla deforme olan bahçe bankını bahçe çiçekleriyle süsleyerek kullanabilirsiniz. Tek problemimiz bankın üstüne koyacağımız plastik yada ahşap bir tabla. Tabi toprağın dökülmemesi için koyacağınız tablanın hafif kenarı da olması gerekiyor. Sonra bahçe çiçeklerini ekerek süsleyebilirsiniz.

bahce-dekorasyonu-4Bahçe düzenlemesi yapabileceğimiz bir başka alanda bahçe çiti. Örneğin biraz çizim yeteneğiniz varsa bahçe çitlerine sevdiğiniz çizgi film karakterlerini çizip boyayabilirsiniz. Komik ve eğlenceli bir o kadarda farklı bir bahçe dekorasyonu olacaktır.

bahce-dekorasyonu-5Bahçe çitini boyamak istemiyorsanız renkli plastik saksılara çiçekler ekip çite asabilirsiniz. Düz ahşap görünümlü bir bahçe çitinden ziyade renkli bahçe çiçekleriyle süslenmiş bir dekorasyon herkesin çok hoşuna gidecektir.

bahce-dekorasyonu-6Çılgın fikirlerle bahçe dekorasyonuna devam ediyoruz. Kesinlikle bahçe dekorasyonunda sloganımız geri dönüşüm. Dönüşüme kullanmadığımız eski ayakkabılarımız ve çizmelerimizle devam ediyoruz. Çizmelere renkli bahçe çiçekleri ekerek bahçe çitlerine asıyor, topuklu ayakkabımızı saksı niyetine kullanarak masamızda dekore ediyoruz.

bahce-dekorasyonu-7“Pes bu damı olur” demeyin bakın ne de güzel olmuş. Eski kullanamadığınız sandalyeleri ayaklı saksılık olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, eski ahşap sandalyelerin ayaklarını kesip bahçe çitlerine monte edebilirsiniz. Sonrasın da ise herhangi bir kaba yada saksıya ektiğiniz çiçeğinizi sandalyenin üzerine koymak. Sandalyeniz ahşap değilse yada eski atacağınız bir koltuğunuz varsa dekore edeceğiniz yere karar verin ve oraya sandalyenizi taşıyın. Koltuğun döşemesinin üst kısmını oyun ve alt kısmını bırakın sonrasında toprak doldurup bitkinizi ekin.

bahce-dekorasyonu-8Ve tabi ki vazgeçilmez geri dönüşümlü bahçe dekorasyonun esas elemanları araba tekerlekleri. Eski lastik tekerlekleri canlı yaz renkleriyle buluşturarak etkileyici ve hareketli bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken boya renklerine karar vermek ve boyamak. Boyama işlemi bittikten sonra bahçenizde koymak istediğiniz yere karar verin. Örneğin bahçe çitlerinin önünü değerlendirebilirsiniz. Son olarak tekerleklerin içerine renkli bahçe çiçekleri ekmek ve büyümesi için beklemek.

bahce-dekorasyonu-9Hatta tekerlek saksılarınızın önüne güzel bir düzenleme yapabilirsiniz. Eski boş teneke kutuları istediğiniz renklerde boyayarak içerisine çiçekler ekebilirsiniz. Sonrasında ise şekildeki gibi dekore edebilirsiniz.

bahce-dekorasyonu-10Tekerlekleri yukarıdaki iki tasarımda olduğu gibi yere koymak yerine bahçe çitlerine yada bir ağaca asarak kullanabilirsiniz. Sonrasında işlemler aynı tekerleğin iç kısmına toprak doldurup bitkilerinizi ekin.

bahce-dekorasyonu-11Duvarınıza ahşap bir organizatör yapıp bahçe eşyalarınızı asabilir daha düzenli durmasını sağlayabilirsiniz. Hem görsel açıdan daha iyi hem de daha kullanışlı.

bahce-dekorasyonu-12Bahçenizden topladığınız küçük taşları boyayarak sevimli kahramanlar oluşturabilirsiniz. Hatta bahçenizde bir rock konseri verebilirsiniz izleyicileriniz hazır 🙂

bahce-dekorasyonu-13Yemek masanızın bulunduğu alanı boş cam şişelerle süsleyebilirsiniz. Boş kullanmadığınız cam şişelerin içerisine su doldurup çiçekler koyarak yemek yediğiniz alana asarak dekore edebilirsiniz.

bahce-dekorasyonu-14Atmayı düşündüğünüz eski tabak çanakları saksı olarak değerlendirebilirsiniz. Tencere ve tabaklara renkli bahçe çiçekleri ekerek bahçenizde uygun ve sevimli bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Farklı ve sıradışı daha fazla bahçe dekorasyonu görmek isterseniz çılgın bahçe fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları bizlere yazabilir seçtiğimiz tasarımlar hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Yaa insanlar çok çok yaratıcı ve böyle şeyleri çokça kıskanıyorum ben. Ayakkabıların içine çiçek ekilen model çok harika. Seviyorum böyle güzel fikirleri, paylaştığınız için çok teşekkürler 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz