Bahçe Dekorasyonunda Tavuk Kümesi Fikirleri

0
2376
tavuk kümesi projeleri

Organik yumurta yemek için en sağlıklı çözüm bir bahçeniz varsa kesinlikle tavuk beslemek. Tavuk beslemek içinde tabi ki bir kümese ihtiyacınız var. Bahçelerine tavuk kümesi yaptırmayı düşünen arkadaşlar için beğendiğimiz, sevimli tavuk kümesi tasarımlarını bu yazımızda bir araya getirdik. Umarım bu sevimli tavuk kümesleri hoşunuza gider. Keyifli seyirler!

tavuk kümesi modelleri

Bahçe dekorasyonuyla uyumlu bir kümes için elbette ne kadar alnınızın olduğu önemli. Tabi birde ne kadar tavuk beslemek istediğiniz. Tavuk sayınıza ve yerinize uygun bir kümes yaptırırsanız uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

tavuk kümesi projeleri

Tavuklarınızın bahçenizde yayılmasını istemiyorsanız onlar için hem akşam üşümeden yatabilecekleri hem de gündüz gün ışığından faydalanıp yayılabilecek alanları olan bir tavuk kümesi yapmalısınız. Örneğin bu tasarımda gündüz yayılabilecekleri oldukça geniş bir alan var. Akşam olduğunda sıcacık yatıp tüneyebilekleri kapalı bir alanları var. Tavuklar samanları çok sever. Bu yüzden yayılma alanlarını samanla kaplayabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunda Tavuk Kümesi Fikirleri 1

2-3 tane tavuk beslemeyi düşünüyorsanız şekildeki gibi küçük bir kümes işinizi görecektir.

tavuk kümesi fikirleri

2 tavuk için böyle bir kümes yeterli olacaktır. Fakat bence bu tarz bir kümes yapmayı düşünüyorsanız gündüz tavuklarınızın bahçenizde yayılmasına izin vermelisiniz. Çünkü bu kümeste yayılma alanı çok az.

tavuk kümesi modelleri

Kümesi zeminden yukarıda yaparak su basma gibi tehlikelerden uzak tutabilirsiniz. Tavuklarınızın kümese ulaşması için de bu kümes modelinde olduğu gibi merdivenler düşünebilirsiniz.

tavuk kümesi modelleri

Bütçeniz varsa bu tasarımda olduğu gibi şık bir tavuk kümesi yaptırabilirsiniz. Kışın tavuklara sıcacık bir ortam sağlayan sağlam bir kümese benziyor.

tavuk kümesi projeleri

Bahçenizde alandan kazanç sağlamak istiyorsanız kapalı alanı üst kısımda açık alanı ise alt tarafta olacak şekilde fotoğraftaki gibi bir tavuk kümesi modeli düşünebilirsiniz.

Tavuk kümesi

Tavuk kümesine tekerlek taktırarak kümesi portatif hale dönüştürebilirsiniz.

tavuk kümesi projeleri

Sıradışı tasarımları seviyorsanız şekildeki gibi ağaç tavuk kümesi düşünebilirsiniz.

tavuk kümesi projeleri

Büyük bir bahçeniz varsa ve çok fazla tavuğa bakmayı düşünüyorsanız biraz maliyetli olacak ama bu tarz bir tavuk kümesi düşünebilirsiniz.

tavuk kümesi projeleri

Ahşapla uğraşmayı seviyorsanız yapmayı deneyebileceğiniz bir tavuk kümesi modeli. Ölçüleri de şekildeki gibi.

tavuk kümesi projeleri

Renkli tasarımları seviyorsanız bu tarz bir tavuk kümesi tam size göre. Bahçe dekorasyonuna renk katacak bir tavuk kümesi. Bu arada tavuk pisliğini gübre olarak toprağınıza karıştırmayı unutmayın. Hem yumurtasını hemde gübresini kullanabileceğiniz bu sevimli hayvanlara bakmayı düşünüyorsanız onlara sıcak bir yuva yapmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here