Cam Boyama İle Vazo Yapımı

2
861
cam boyama ve dekupaj ile vazo yapimi

Bugün cam boyama ve dekupaj tekniğini kullanarak evimizdeki boş şişeleri, vazo gibi ev dekorasyonunda kullanabileceğimiz objelere dönüştüreceğiz. Oldukça basit ve kolay bir uygulama. Cam boyama ve dekupaj tekniği uygulayarak vazo yapabilmek için, istediğiniz sayıda cam şişe yada kavanoza ihtiyacınız var. Dilerseniz günlük süt şişelerini yada daha geniş ağızlı olsun diyorsanız evdeki boş kavanozları da kullanabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Bunun dışında ihtiyacınız olan malzemeler,

  • İstediğiniz renklerde cam boyası,
  • Sünger fırça,
  • Dekupaj tutkalı,
  • Dekupaj için seçtiğimiz desenli kağıtlar,
  • Makas,
  • Vernik.

1. ADIM

cam boyama ve dekupaj ile vazo yapimi

Cam şişe yada kavanozların kağıtlarını güzel bir şekilde temizleyip kuruluyoruz. Bir kat istediğimiz renkte cam boyası boyayıp kurumaya bırakıyoruz. Sonra bir kat daha boyayın. Daha sonra kurumaya bırakın.

2. ADIM

cam boyama ve dekupaj ile vazo yapimi

Dekupaj için seçtiğiniz desenleri makasla kesin. Sizde bu tarz çiçekli desenler seçebilirsiniz. Çünkü bu objeyi vazo olarak kullanacağız. Objeyi ne olarak kullanacaksınız o şekilde desen seçebilirsiniz.

3. ADIM

cam boyama ve dekupaj ile vazo yapimi

Kullanacağınız desenli kağıdın arka kısmına dekupaj tutkalı sürelim ve yapıştırmak istediğimiz yere uygulayalım.

cam boyama ve dekupaj ile vazo yapimi

Kuruduktan sonra desenli kağıtların ön yüzlerine de sünger fırça ile dekupaj tutkalı sürün. Kuruduktan sonra 1 kere daha tutkal sürün ve tekrar kuruması için bekleyin. Bu işlemin tekrarlanmasının nedeni desenli kağıtların sağlam bir şekilde şişeye yapışması. Bu şekilde kestiğiniz desenli kağıtları şişelere yapıştırın.

4. ADIM

cam boyama ve dekupaj ile vazo yapimi

Dekupaj işlemi bittikten sonra vernik atıp kurumaya bırakabilirsiniz. Vernikte kuruduktan sonra vazo kullanıma hazırdır. İçerisine çiçekler koyarak yemek masanızda dekore edebilirsiniz. Cam boyama ve dekupaj tekniği uygulayarak yaptığımız bu vazo hakkında aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Çok güzel olmuş, çok beğendim. Şişeleri de değerlendirmişsiniz. Ben de hemen siyah olanlarını hayal ettim, şişeleri siyaha boyayıp da deneyeceğim sanırım. Fikir için çok teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz