6 Kişilik Yemek Masası Ölçüleri

2
30492

Yemek odası için mobilya alış verişine çıktığımızda karşımıza çıkan sorulardan bir tanesi de yemek masasını kaç kişilik istediğimizdir. Eğer istediğiniz yemek masası 6 kişilik ise vereceğimiz bilgiler faydalı olabilir. 6 kişilik yemek masası için standart ölçüler yemek masasının kesimine göre farklılık arz etmektedir. Yemek masasının şekline göre olması gereken masa ölçülerini başlıklarla inceleyelim isterseniz.

6 Kişilik Dikdörtgen Yemek Masası Ölçüleri

6-kisilik-yemek-masasi-olculeri

Fotoğrafta verdiğimiz boyutlar 6 kişilik dikdörtgen asgari yemek masası boyutudur. Ölçülerimizi incelediğimizde asgari kısa kenar uzunluğu 102 cm, genişliği asgari 198 cm, yüksekliği ise 76 cm olmalıdır.

6-kisilik-yemek-masasi-olculeri-1

Bu fotoğrafımızda ki ölçüler ise 6 kişilik dikdörtgen ideal yemek masası boyutudur. Ölçülere bakacak olursak, derinlik en ideal 137 cm, genişlik ise 244 cm olmalıdır. Yemek masanızı dizayn ederken ortalama her sandalye arkasında 60 cm boş alan olmasına dikkat ederseniz masanızı daha işlevsel kullanabilirsiniz.

6 Kişilik Yuvarlak Yemek Masası Ölçüleri

6-kisilik-yemek-masasi-olculeri-2

6 kişilik yuvarlak bir yemek masasının asgari çapı 138 cm, en ideal çap ölçüsü ise 150 cm olmalıdır.

6 Kişilik Oval Yemek Masası Ölçüleri

6-kisilik-yemek-masasi-olculeri-3

6 kişilik oval bir yemek masasının asgari ölçüsü 90 x 150 cm olmalı, ideal ölçüleri ise 100 x 180 cm olmalıdır. Kare yemek masaları ise daha çok 4 kişilik aileler için uygundur ve geniş ailelere tavsiye edilmemektedir. Yemek masası ölçüleri hakkında daha geniş bilgi edinmek isterseniz yemek masası ölçüleri başlıklı yazımızı inceleyebilir ve aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bunun 10 kişilik olanı da var mı çünkü ben büyük masa istiyorum da, bizim aile biraz kalabalık. Eve uyar mı yoksa büyük mü gelir diye merak ediyorum. Ölçüleri bilip de baksam iyi olurdu 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz