Bohem Tarzı Bahçe Dekorasyonu

4
901

Henüz tam anlamıyla bahar gelmese de yavaş yavaş ılık havalar kendini hissettirmeye başladı. Bahçeli evde oturanlar yada küçük bir hobi bahçesine sahip olanlar eminim bahçelerinde bahar hazırlığına başlamışlardır. Bahçenizde salaş ve rahatlığın ön planda olduğu dekorasyon stillerine yer vermek istiyorsanız bohem tarzı bahçe dekorasyonu düşünebilirsiniz.

Peki bohem tarz nedir? Kısaca bahsetmek gerekirse anı yaşayan yaşam biçimidir. Peki bohem tarz dekorasyon ne demek? Genelde rahat, salaş ve uyumsuz renkleri gelişi güzel istediğiniz gibi kullandığınız bir dekorasyon tarzıdır. Bu dekorasyon tarzında eşyalar karmaşık ve dağınık görünebilir, yani düzeni pek bulamayabilirsiniz. İsterseniz birazda bohem tarz dekore edilmiş bahçeleri inceleyerek bu stil üzerine konuşalım.

Bahçenizde salaş bir oturma köşesi dekore etmek için, yere el dokuması geleneksel bir kimliği olan kilim serebilir, üzerinde de aynı atmosferi barındıran minder ve yastıklar kullanabilirsiniz.

Yada el dokuması bir örtüyü tentene niyetine kullanarak şekildeki gibi gölgelik yapın. Altında ise el emeği kumaşlarla süslenmiş taburelere yer verin. Bu dekorasyon tarzına baktığınızda biraz salaş, biraz renklerin iç içe girdiğini görüyorsunuz. Ama kasveti yada insanı boğan bir yanı yok. Rahat ve oldukça samimi görünüyor.

Bohem dekorasyon tarzında modern aksesuarları bulamazsanız. Süslemede deha çok eski bir merdiven yada kelebek koleksiyonu gibi sıradanlıktan uzak objelere rastlarsınız. Modern bir sehpa yerine, aile yadigarı eski bir sandık görürsünüz.

Bohem tarz dekorasyonda amaç daha çok rahatlıktır. Renk uyum kaygısı olmayan zıt renkleri rahatlıkla bir arada kullanabileceğiniz bir dekorasyon tarzıdır. Bu tarzı bahçenize yansıtmak için, oturma alanı oluştururken modern bahçe mobilyaları yerine, taş yada ahşaptan yapılmış sediri tercih edebilirsiniz. Sedirde ise çiçekli böcekli kumaşlarla süslenmiş minderler ve yastıklar kullanabilirsiniz.

Bohem tarz aynı zamanda romantik objeleri içinde barındırır. Renklerde doğallık kullanımında ise özgürlük vardır.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi bohem dekorasyon salaştır. Mesela bahçenizde büyük bir salıncak yatak yapabilir, üstüne ise renkli örtüler örtebilirsiniz.

Bahçenizde dinlenmek için bohem stil baraka modeli. Önünde saksılarda bitkiler, içeride ise sedir üzerinde geleneksel desenleri içinde barındıran örtüler.

Bohem bahçe dekorasyonunda modern bahçe masalarından ziyade yemekler yer sofralarında yenir. Sandalyelerin yerini minderler alır. Çünkü bohem dekorasyonda amaç rahatlıktır.

Bohem dekorasyonda farklı tarzda aksesuarların aynı anda kullanıldığını görürsünüz. Örneğin, bu dekorasyonda olduğu gibi modern mumluklar sehpa niyetine kullanılmış eski bavulların üzerinde dekore edilebilir.

Salaş, rahatlık ve renklerin uyum aranmaksızın özgürce kullanıldığı bir dekorasyon arıyorsanız bohem dekorasyon tam size göre.

Bahçeniz için daha fazla öneri ve fikir almak isterseniz bahçe dekorasyonu kategorisindeki diğer yazılarımızı inceleyebilir, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Bohem lafını hep duyuyordum ama ne olduğunu bilmiyordum 🙂 Sayenizde bunu da öğrenmiş oldum. Modelleri tek tek inceledim de bende bu tarz renkli şeyler seviyorum. Ürün satışınız mevcut mudur?

    • Bohem dekorasyonu kolay oldugu icin midir bilmem son zamanlarda trend. Su an için ürün satisimiz bulunmamaktadir?. Bizi takip etmeye devam edin ☺️.

  2. Çok güzel, rengarenk ve canlı canlı bahçeler ama bunları yapmak için birçok malzemeye ihtiyaç var gibi duruyor. Eskiler biriktirilip değerlendirilebilir belki 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz