Dar Mutfaklarda Dekorasyon

0
347

Kadınlar için evin belki de en önemli alanlarının başında mutfak geliyor. Özellikle ev hanımları ve yemek yapmayı sevenler için mutfakta geçirilen zaman oldukça değerli oluyor. Tabi bu durumda mutfağın doğru ve akıllı bir şekilde dekore edilmiş olması da oldukça önemli. Dar ya da küçük bir mutfağınız varsa, dekoratif püf noktalarından yararlanarak; daha ferah, daha geniş ve daha kullanışlı mutfaklar dekore edebilirsiniz. “Mutfağım çok dar ne yapmalıyım, nasıl dekore etmeliyim?”diyenler için dar mutfaklarda dekorasyon önerilerimizi listeledik…

1)Doğru Ürünleri Kullanın 

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-

Dar bir mutfağınız varsa üzülmeyin, onu en doğru şekilde nasıl değerlendirebileceğinizi düşünün. Raflar, ince uzun masalar, ince dolaplar çok işinize yarayacak.

2)Uzun Halılar Kullanın

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-2

Kare ya da dikdörtgen mutfak halıları yerine ince ve uzun olanları tercih edin. Böylece mekan daha ferah görünecektir.

3)Tek Taraflı Tezgah Tercih Edin

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-3

Eğer uzun ama dar bir mutfağınız varsa, karşılıklı iki tezgah kullanmak, mutfakta kullanım alanınızı daraltacak. Bu nedenle dar mutfaklarda dekorasyon yaparken çift değil tek taraflı tezgah alternatiflerini değerlendirmelisiniz.

4) Açık Renklere Yönelin

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-4

Mutfağınızda açık renkler tercih edin. Böylece daha ferah ve geniş görünecek.

5)Doğru Masa Seçimi 

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-5

Yuvarlak ve geniş masalar, dar mutfaklar için uygun değildir. Onun yerine dar ve uzun mutfak masalarını tercih ederek mutfağınız için doğru seçimi yapabilirsiniz.

6) Dekoratif Çözümleri Değerlendirin

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-6

Açılır kapanır masa, köşeli tezgah, raf dolap gibi yerden tasarruf sağlayan dekoratif çözümler ile dar mutfaklarda dekorasyon yaparken ferah ve kullanışlı alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızı dekore etmek için şu örneklerden de ilham alabilirsiniz;

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-7

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-9 dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-10

dar-mutfak-dekorasyon-onerileri-13

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here