Peçete Nasıl Katlanır?

2
1198

Sofraların süsü ve masa düzenin en önemli aksesuarı olan peçeteleri zevkinize uygun katlayarak misafirlerinize daha estetik bir sunum yapabilirsiniz. Katlanmış halini gördüğünüzde zor gibi görünen peçeteleri katlamak aslında oldukça basit. Nasıl mı? Peçete nasıl katlanır? Gelin birlikte inceleyelim!

1. Adım

pecete-nasil-katlanir

Kağıt peçeteyi kare şeklinde açıp, şekildeki kanatları ortaya doğru üçgen olacak bir şekilde katlıyoruz.

2. Adım

pecete-nasil-katlanir-1Katladığımız peçetenin katlarını bozmadan şekildeki gibi ters çeviriyoruz.

3. Adım

pecete-nasil-katlanir-2

Peçetenin dört köşesinden merkeze doğru üçgen yapacak şekilde tekrar katlıyoruz. Katların belirgin olması için her bir katı yaparken elinizle bastırmayı ihmal etmeyin.

4. Adım

pecete-nasil-katlanir-3pecete-nasil-katlanir-4

Şekildeki gibi köşedeki her üçgeni ucundan tutarak yukarı doğru katlıyoruz. En altta kalan kanatları ise sağ şekildeki gibi açıyoruz. Bu haliyle katlama işlemi bitmiştir. Şimdi geldi masa düzenimizde dekore etmeye.

Ve Sunum

pecete-nasil-katlanir-5Gördüğünüz üzere zor gibi görünen peçete katlama modelleri aslında oldukça basit. Katladığımız peçeteleri servis tabağında çorba kasesinin altına koyarak yada çorba kasesi yerine peçetelerin ortasına küçük bir çiçek koyarak sunum yapabilirsiniz. Benim katladığım servis peçetesinin boyutu büyüktü. Eğer daha küçük boyutta peçeteyi bu şekilde katarsanız, kahve fincanın altına koyarak misafirlerinize ikram yapabilirsiniz. Daha fazla peçete katlama modeli görmek isterseniz, peçete katlama kategorimizdeki yazıları inceleyebilir, videoları izleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Daha farklı modelleriniz de var mı acaba? Çok seviyorum peçete katlama modellerini ama pek beceremiyorum. Bir de videolu anlatım varsa o çok daha iyi olur ama yoksa da olsun böyle de denerim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz