Salon Dekorasyonunda Mint Yeşili

4
2293

Yumuşak bir renk olan mint yeşili şüphesiz ki kullanıldığı alanda sakin ve huzurlu hissettiriyor. Adeta evinizde küçük bir terapi yapar gibi. Bildiğiniz üzere mint yeşilinin diğer  bir adı da nane yeşilidir. Nane nasıl insana ferahlık ve huzur verirse mint yeşili de kullanıldığı alanda aynı etkiyi yaratıyor. Hem sade hemde renkli bir salon dekorasyonu istiyorsanız mint yeşilini kullanmaktan çekinmeyin. Şimdi isterseniz mint yeşilini salonda nerelerde nasıl kullanabiliriz bir göz atalım.

Mint yeşilini salon duvarlarında kullanmaya ne dersiniz. Hem ferah hem de renkli bir duvar dekorasyonu için şüphesiz ki en güzel renk alternatifi mint yeşili. Tavanda ise beyaz tercih ederek salon duvarlarında güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Salon duvarlarında mint yeşili tercih edeceksiniz, bej ve koyu gri mobilyalarınızı sarı ile yumuşatabilir, aynı zamanda mint yeşili ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Beyaz ve siyahtan oluşan salon dekorasyonuna mint yeşili duvarlar ekleyerek sıcak ve samimi bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Gördüğünüz üzere mint yeşili duvarlar ile hemen hemen istediğiniz her renk mobilyaları kullanabilirsiniz.

Mint yeşili duvar ve tavanı, mint yeşili ve krem koltuk takımlarıyla kombin yapabilir, dilerseniz halıda da mint yeşili kullanabilirsiniz. Perde fonlarını ise koyu bej tercih ederek uyumlu ve lüks bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Ve tabi ki salonunuza zerafet eklemek istiyorsanız tavanda şık bir avize kullanabilirsiniz.

Mint yeşili duvarlarla uyumlu olarak kullanabileceğiniz bir başka mobilya renginde gri. Koltuk takımlarınızı gri seçerken sıcak bir dekorasyon için halıda hardal tercih edebilirsiniz.

Duvarlardan sonra bu sefer mint yeşilini mobilyalarda kullanıyoruz. Mint yeşili koltuklarınız için beyaz orta sehpa, renkli yastıklar ve renkli bir halı tercih edebilirsiniz. Renkleri seçerken dikkat etmeniz gereken nokta yastık ve kilimde birbirine yakın tonları kullanmak. Örneğin yastıkta sarı tercih etmişseniz halıda hardalı kullanabilirsiniz.

Mint yeşili ve mavi koltuklar için duvarlarda beyaz tonlarını kullanabilir sade bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Halıda ise, beyaz, mavi, yeşil ve kahvelerden oluşan geometrik desenler tercih edebilirsiniz.

Mint yeşili ve pembeden oluşan renkli ve göz alıcı bir salon dekorasyonu. Hareketli salon dekorasyonları sevenler için kesinlikle ilham veren bir salon.

Mint yeşilini salonunuzda mobilya ve duvarlar dışında bir başka kullanabileceğiniz alanda perde fonları. Pastel görünümlü bir salon için mint yeşili perdeler kullanabilirsiniz.

Hem şık hemde renkli bir salon için mint yeşili kullanmanıza engel yok. İyi aydınlatılmış bir salona sahipseniz ipek mint yeşili perde fonları tercih edebilir, krem ve mint yeşili koltuk takımları kullanarak şık ve gösterişli bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Mint yeşili koltuklar sarı sandalyeler ve renkli yastıklar ile retro salon dekorasyonu. Salon dekorasyonunda farklı renk kombinasyonlarını bir arada görmek istiyorsanız salon dekorasyonu başlıklı kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilir, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

    • Tabi ki turkuaz ile de kombin yapabilirsiniz. Mint yeşili ile uyumlu olan hemen hemen bir çok rengi turkuaz ile de birlikte kullanabilirsiniz.

  1. Mint yeşili perdeler çok şık durmuş. Ama benim salonum kahve tonlarında, sanırım pek uyumlu olmaz mint yeşili ile. Belki çocuk odasında bu rengi kullanabilirim, hem çok da sevimli bir renk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz