Şarap Şişesi Aydınlatma Fikirleri

2
1150

Eski şişelerinizi yaratıcı bir şekilde değerlendirmek isterseniz sizlere birbirinden farklı aydınlatma fikirleri sunabiliriz. Sizler için seçtiğimiz bu aydınlatma fikirlerini çok fazla para harcamadan yapabilirsiniz. Özellikle boş zamanlarınızı değerlendirmek için güzel bir uğraş olabilir.

Cam Şişelerden Mumluk

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri

Renkli cam şişeler ve içerisinde yanan mumlar, kesinlikle evinizin atmosferini değiştirecek. Bu şekilde bir mumluk yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler, renkli cam şişeler, şekildeki gibi küçük mumlar ve metal çubuklar. Tabi cam kesici bir makineniz olsa çok kısa bir sürede bu şekilde mumluk yapabilirsiniz.

Cam Şişelerden Sarkıt Lambalar

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-1

Cam şişelerden yemek masası aydınlatması yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere yüksek tavanlı evlerde sarkıt aydınlatmalar oldukça popüler. Hem boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde değerlendirmek hem de bütçenize katkı sağlamak istiyorsanız kolları sıvamanız gerekiyor. İhtiyacımız olan malzemelere bir görselle göz atalım isterseniz.

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-2sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-3sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-4

En soldaki şekil ihtiyacımız olan malzemelerin fotoğraflarıdır. Şekilde bulunan malzemeler ise, ekstra büyük beyaz cam şişeler, 12 metrelik lamba kablosu, fiş, çok kullanımlı 25-40 watt ampul ile belirlenen 16 rulo siyah tel, fenolik soketi, şişe kesici kiti, tel kesiciler ve tel striptizci, galvanizli vida, ince zımpara kağıdı, tornavida, koruyucu gözlük ve eldiven.  Aydınlatmamızı yapmaya cam şişeleri kağıtlarından temizleyerek başlıyoruz. Koruyucu gözlük ve eldiveni giydikten sonra şişeleri şişe kesici makinesi ile şekildeki gibi oyulma işareti oluşturuyoruz. Bir elimizle şişeyi alttan tutup ve diğer elimizle metal çubuğu şekildeki gibi tutuyoruz.

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-5sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-6sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-7

Şişenizin makine ile işaretlediğiniz kısmını çeşmenin altına tutun, bir süre sonra sıcak ve soğuk karşılaşmasıyla şişenin işaretlenen kısmının koptuğunu göreceksiniz. Şişenin kesilen kısmını zımparalayın, böylelikle uç kısmı pürüzsüz olur. Kablonuzu şişenin iç kısmından geçirin ve soket halkayı kabloya takın. Bu işlemleri bitirdikten sonra şişenizin etrafını tellerle sararak dekoratif dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Mikro Led Asma Işıklar

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-8

Genellikle yılbaşı zamanı gördüğümüz, pille çalışan mikro led asma ışıkları şişelerin içerisine koyarak şekildeki gibi romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cam Şişelerden Bahçe Aydınlatması

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-9

Cam şişelerin alt kısmını keserek ve içerisine ampullerle duy ekleyerek şekildeki gibi güzel bir bahçe aydınlatması yapabilirsiniz.

Masa Lambası

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-10

İhtiyacımız olan malzemeler, uygun bir şişe, lamba donanımı ve abajur. Şişenin ağız kısmına duy sığacak şekilde ayarlayın ve yerleştirin. Duyun etrafını kauçukla kapatın.

sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-11sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-12sarap-sisesi-aydinlatma-fikirleri-13

Dişli çubuk üzerine arp tabanı ve soket kapağını yerleştirin, tornavida ile iyice sıkın. Sonra teli kapağın deliklerinden geçirin ve düğümleyin. Vidaların etrafından teli sarın ve onları sıkın. Abajur başlığını şişeye klibleyin ve lambanız hazır.

2 YORUMLAR

  1. Başlığı görünce Allah Allah o da ne demek öyle dedim ama içeri girince vaaov oldum 😀 Çok güzel şeyler çıkmış ortaya, yapabilir miyim bilmiyorum ama hazırı olsa almayı çok isterdim. Şık duruyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz